Кабмін збирається дозволити утворювати ОТГ лише містам і райцентрам

0 463

Уряд пропонує надати право автоматично утворювати об’єднані територіальні громади (ОТГ) лише містам і районним центрам, а села та селища у такому разі зможуть лише доєднатися.

Це випливає з аналізу тексту урядового законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” щодо добровільного приєднання громад сіл, селищ до територіальних громад районних центрів та міст районного значення”, який має у своєму розпорядження AgroPolit.

Наразі тексту документа немає ані на сайту КМУ, ані в Раді. Як показує аналіз розробленого урядом законопроекту, утворені на базі міст ОТГ отримають 60 відсотків податку на доходи фізосіб, а села й селища (навіть значно більші та потужніші за розмірами) просто опиняються на узбіччі децентралізації. Адже якщо вони до громади доєднуються, то вибори у селах чи селищах (голови ОТГ або депутатів до місцевої ради) не відбуваються за чинним законом.

Міста також отримують у своє розпорядження всі заклади комунальної власності та с/г землі поза межами населеного пункту.

Такі зміни, переконані у Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад (ВАССР), суперечать Конституції і порушують принципи добровільності, визначені у Законі України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Так, пунктом 3 (2) визначено надання статусу спроможних об’єднаних територіальних громад районним центрам і містам районного значення, які, відповідно до перспективних планів формування територій, визначені адмінцентрами об’єднаних територіальних громад, що фактично запускає механізм примусовості об’єднання, в подальшому активізувавши приєднання без проведення виборів, що позбавляє інші сільські/селищні громади та їхніх жителів права на вибір. До того ж, порушуються чинні норми Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, — розповіли в ВАССР.

На думку експертів, пунктом 3 (3) фактично пропонується виключити місцеві, обласні ради, а також ОДА від участі в добровільному об’єднанні громад.

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPolit 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!