Каліфорнійські черв’яки. Як фермер розводить безхребетних для отримання біогумусу

0 1 368

Фермер з Житомирської області купив перший ящик черв’яків для того, щоб не витрачатися на органічні добрива. Черви здатні переробити в біогумус мало не будь-які відходи. Вони невибагливі і продуктивні. Зараз у Олександра Щербини 10 ящиків черв’яків. Також, крім біогумусу, фермер отримує і “черв’ячний сік”, яким поливає рослини для більшої врожайності. Подробиці читайте на SEEDS.

Чоловік переконує, що обраний напрям є дуже перспективним.

Каліфорнійські черви особливі тим, що здатні будь-які відходи переробити в органічні добрива. “Ось, бачите: як земля – це біогумус. Їм можна підгодовувати рослини”, – говорить Олександр Щербина.

Годує своє “господарство” звичайним картоном і пояснює, що взагалі-то вирощує органічні продукти, а черв’яків купив для того, щоб не витрачатися на органічні добрива. На почин взяв одну коробку черв’яків, які тепер розплодилися на десять ящиків. “Ми їх любимо, вони допомагають в рослинництві”, – зазначив він.

Безхребетні тварини невибагливі, добре розмножуються і без проблем переселяються. “Цей ящик ми ставили на початку року. Далі ми що робимо – ми ставимо наступний ящик зверху, знизу у нього дірки. Даємо їм новий смаколик, і вони потихеньку перелазять. А цей біогумус залишається без черв’яків”, – показує фермер механізм роботи. Поряд з черв’ячною фермою з ящиків стоїть установка з Америки, таких черв’яків можна вирощувати в квартирах на балконах. Так роблять – в мережі цілі інструкції, як доглядати за хробаками вдома. Ними активно торгують по 350 гривень за тисячу штук, і навіть пересилають в посилках.

Олександр своїх черв’яків в будинок не несе, оскільки біля них все ж збираються мошки. Черви живуть близько курей, які їх люблять їсти. Крім біогумусу, з черв’яків фермер отримує ще й сік – так називає продукти життєдіяльності безхребетних тварин. Ця речовина збирається в ємності під ящиками. “Там мікроелементи. Вся таблиця Менделєєва”, – пояснює фермер. Отриманий “сік” чоловік розводить з водою в пропорції 1х10. Цим розчином поливають рослини – щоб дали більший урожай.

SEEDS  за матеріалами ТСН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!