Карантин майже наполовину скоротив заробіток українських грибних ферм  

0 206

За період карантину продажу свіжих грибів впали приблизно на 30-40%, сушених – до 50%. Хоча для грибників це був якраз сезон, адже тривав Великий Піст.

“Зараз деякі замовлення відновлюються. Один з клієнтів замовив у нас велику партію на 17 червня, ще один чекає продукцію наступного тижня. Знадобиться певний час, щоб ринок ожив”, – розповів в ефірі “брейншторм марафону” генеральний директор ПП “СтарМакс” Микола Іващук.

Так як багато покупців відмовилися від замовлень, підприємство почало активно сушити печериці. “Насушити багато, склад забитий. Зараз у нас приблизно на 400 тис. грн готової продукції”, – ділиться Іващук.

Вирощування грибів – це динамічний бізнес, де щотижня треба грузиться сировиною, швидко збувати готову продукцію. Тому в сушці він бачить величезну перспективу. Особливо це напрям почав розвиватися на Буковині після того, як закрився збут в Росію.

У планах “СтарМакс” – перехід на інтенсивне вирощування. “Ми отримали кредит від інвестфонду FinStream, і протягом кварталу хочемо подвоїти свої обсяги”, – говорить Іващук.

З іншого боку, це допоможе підприємству вийти в прибуток.

“До цих пір за квартал отримували 50-100 тис. грн негативного балансу. Перший квартал цього року ми закрили зі збитками всього 2 тис. грн. Не будь карантину, вийшли б і в прибуток”, – додає гендиректор підприємства.

Важливу роль в цьому процесі зіграла переорієнтація збуту. “СтарМакс” з недавніх пір почав роздрібні продажі і торгує з оптовими клієнтами. Від співпраці з мережами відмовилися, тому що довго доводиться чекати розрахунки.

“Дебетове сальдо по мережах доходило до 200-300 тис. Грн. При цьому центральні офіси знаходяться в столиці, тому достукатися і знайти відповідального менеджера дуже важко”, – зазначив Іващук.

ПП “СтарМакс” спеціалізується на вирощуванні, сушінні, консервації, експорті грибі і виробництва продукції на їх основі. Місячна потужність з виробництва свіжих грибів становить 15-16 т. Підприємство розташоване в Чернівецькій області, працює на ринку 7 років.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!