Карантин підштовхнув агровиробників України до активної онлайн-торгівлі

0 434

Пандемія коронавірусу негативно вплинула на бізнес багатьох плодоовочевих компаній. Вона торкнулася як експортерів, у яких порушилися ланцюжки поставок і умови виконання контрактів, так і внутрішнього ринку, де змінилися споживчі переваги людей, які прагнуть придбати продукцію з тривалим терміном зберігання. 

Таку думку висловила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва в ході Міжнародної антикризової плодоовочевої онлайн–конференції, присвяченій питанням впливу коронавірусу і глобальної економічної кризи на світову плодоовочеву галузь, а також на ринки овочів, фруктів, горіхів і ягід Узбекистану, України, Грузії, Молдови, Росії та Таджикистану.

Говорячи про ситуацію на українському ринку, Катерина Звєрєва зазначила, що для багатьох фермерів країни, які вирощують ранню плодоовочеву продукцію – редис, петрушку, томати, зелень і огірки – стало справжньою кризовою ситуацією закриття продовольчих ринків у зв’язку з введенням карантинних обмежень.

Окрім цього карантин спровокував нову тенденцію – пошук плодоовочевими компаніями нових каналів реалізації продукції, зазначила Катерина Звєрєва.

Цьому сприяють, зокрема, онлайн-платформи і торгові майданчики. Наприклад, українські фермери активно користуються міжнародним торговим майданчиком EastFruit Trade Platform, а також торговим майданчиком УкрОпт“, створеним в березні поточного року проектом EastFruit спільно з УПОА.

“В цілому агровиробники сьогодні роблять акцент на онлайн-продаж. У зв’язку з цим навіть малі фермери активно використовують можливості соціальних мереж, платформ на базі Instagram і вже згаданих мною торгових майданчиків для продажу своєї продукції. При цьому чималу роль в цьому відіграє процес доставки і тому ті фермери, які можуть його реалізувати, мають непогані перспективи для розвитку і зростання навіть в сьогоднішній кризовий період”, – підкреслила Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!