Сировари Прикарпаття виготовляють ексклюзивні для України сири роли

0 370

Фермерське господарство “Еко-Карпати” у місті Долина вже не перший рік займається переробкою молока і виготовленням козячих та коров’ячих сирів. Продукція господарства впевнено завойовує споживачів з усієї України, а все завдяки незвичним для України рецептам.  

“Одиниці сироварів варять сири в кропиві та черемші. Ми ж виготовляємо так звані сири роли. Таких сирів я не зустрічав в Україні. Можливо, роблять якісь маленькі ферми, які мені не відомі. Наприклад, сир халумі дуже поширений  у світі, в нас  його роблять одиниці”, – розповів засновник та власник компанії Ігор Небилович.

“Люди звикли, що сир має бути твердий і без запаху. Ми всією сім’єю полюбили м’які сири, які майже дозріли і дозрівають у холодильнику. Роли можна їсти ложкою. Їх ми робимо з козячого молока за французьким рецептом.

Сири в кропиві і в черемші теж по-своєму особливі. У коров’ячий сир даємо альпійську закваску, коли сир трішки підсох, беремо листя  кропиви чи черемші та обклеюємо його, виходить дуже цікавий ексклюзивний смак і вигляд”, – додає Ігор Небилович.

“Ми робимо тільки ті сири, які самі любимо споживати. Бо робити, наприклад, косички  мені нецікаво. І не було  змісту починати цей бізнес і  тратити час та зусилля, щоб варити прості й дешеві сири. Ми відразу від цього відмовилися –  варимо тільки якісне, ексклюзивне і таке, якого мало на ринку.

 

Ми були у Франції в районі такому, як Долинський, то в них 15-16 ферм. До них приїжджають туристи і купують продукцію. Також власники  3 рази на тиждень їдуть у спеціальне місце в райцентр і протягом 2-3 годин продають свіжу продукцію. Клієнтів усім вистачає.  У нас в області тільки одна ферма. У львівській області- 2-3 ферми. А могло би бути щонайменше 500.

Я думаю, ринок сироваріння з козячого молока буде розвиватися ще 10 років, тут багато потенційних місцевих покупців. Багато людей ще навіть не куштували козячі сири. А поки вони попробують, звикнуть до смаку, пройде трохи часу. Тому ми навіть у найближчий час не плануємо виходити на експорт”, – переконаний Ігор Небилович.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією mega.if.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!