Карпатський кучерявий символ Нового року

0 579

Карпатська кучерява свиня походить від особливої породи – мангалиці, яку було виведено у 1833 р. угорським королівським ерцгерцогом Йозефом, схрестивши дику свиню з домашньою. На сьогодні в Україні порода карпатської кучерявої свині налічує близько 500 особин. Детальніше про породу читайте на SEEDS.

Ця порода поширена в українських Карпатах, Угорщині та в Панонському басейні. Роками карпатські селекціонери схрещували мангалицю з місцевими породами свиней для виведення кращих порід. В процесі цього виникли нові породи, такі як карпатська кучерява свиня, які відрізняються надзвичайною невибагливістю при утриманні та великою здатністю пристосовуватись до нових умов.

Свині цієї породи дуже розумні, їх можна утримувати на пасовищах, вони нечутливі до негоди та, незважаючи на скромні умови утримання, не зменшують нарости м’яса. Підчеревне сало свиней цієї породи вважається традиційним делікатесом. Дорослі особини досягають ваги до 300 кг і народжують в середньому 6 поросят. Молодняк своєю мастю подібний до диких кабанів, але з часом вона зникає, а залишається лише живіт білого кольору та чорна щетина на спині.

На фермі “Салдобош”, що знаходиться у с. Стеблівка Хустського району утримується близько 50 тварин.

SEEDS  за матеріалами KarpatenBueffel

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!