Картоплярі Чернігівщини через затоплення на полях втратили 10% врожаю

0 100

В агрокомпанії “Десна”, що вирощує насіннєву картоплю на Чернігівщині, планують передискувати затоплені зливами місця на картопляних полях. Врожай там не збиратимуть, пише SEEDS.

Це роблять заради збереження якісного насіннєвого матеріалу, щоб ізолювати пошкоджену картоплю від здорової. У господарстві очікують близько 10% втрати врожаю, розповів AgroPortal.ua директор СТОВ «ДЕСНА» Микола Пономаренко.  

Читайте також: Сьогодні лінії для пакування овочів потрібні навіть дрібним фермерам – бракує працівників

В господарстві від 1 до 13 червня випало 104 мм опадів, а з 13 по 14 червня опади сягнули 35 мм за три години. На полях з картоплею почали створюватися блюдця і озера.

“Саме на цьому полі випало 104 міліметри опадів. Рельєф поля такий, що у низинах збирається вода, викопуємо водовідводи, спускаємо воду, дискуємо, щоб швидше підсихало”, – розповів Суспільному агроном агрокомпанії “Десна” Роман Лютий.

За його словами, надмірне зволоження загрожує картоплі зараженням вірусами.“Щодня моніторимо стан посадки, щоб не допустити проявів хвороб, і робимо превентивні обробки від фітофтори. Фітофтора, як розвивається на рослині — знищує надземну частину, йде в бульби, заражає. Картопля тоді втрачає врожайність, якість”, — пояснює Роман Лютий.

Незважаючи на погодні умови, місцеві фермери кажуть, що цього року можуть розпочати збирати врожай картоплі вже після 18 липня.


Від надмірної вологи страждають багато картоплярів на Чернігівщині, тут це поширене явище. Зайва волога на полях була ще з весни, а після посадки почалася спека.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!