Картоплярі України невисоко оцінюють врожай 2020: три з плюсом за п’ятибальною шкалою   

0 605

Поточний рік приніс чимало негараздів українським аграріям. Денис Вороний, засновник ТОВ “Еліт-овоч” у Чернігівській області, підприємства, яке вирощує столові та чипсові сорти на богарі, оцінює цей рік лише на три з плюсом за п’ятибальною шкалою.   

Однак роком раніше погода була більш жорстокою до виробників картоплі в регіоні, каже фермер.

“Для поліських картоплярів він кращий, ніж попередній, бо торік картопля взагалі погоріла, – розповів Денис Вороний. – Цього року була непогана рання картопля, хоча, як правило, в інші роки рання картопля нас не балує врожайністю, основний урожай ми отримуємо від середніх та пізніх сортів.

Але цього року все навпаки, рік доволі неоднозначний. Середньоранні та середні сорти взагалі не вродили, але сподіваюся, що буде непогана пізня картопля. На початку вересня пішли дощі, завдяки яким ми маємо надію вийти на врожайність 30 т/га. А взагалі, остаточні підрахунки будемо робити на початку жовтня”.

Чипсова картопля на богарі у господарстві дає в середньому 20 тонн з гектара. Щодо відмінностей у вирощуванні столових та чипсових сортів, фермер вважає їх не дуже істотними.

“Чипсова картопля щільніша за структурою порівняно зі столовими сортами. Для неї потрібно давати більше живлення, вносити більше добрив та частіше проводити обробки від хвороб. В ідеалі має бути полив: крапельний або поверхневий.

 Дякувати природі, у нас на Поліссі чипсова картопля росте й без поливу. Навіть деякі господарства, які вирощують насіннєву картоплю, обходяться без поливу. У мене в господарстві його теж немає, хоча в перспективі плануємо облаштувати”, – повідомив фермер.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!