Кілька тонн інжиру щороку продає фермер з Херсонщини

0 2 362

Ще донедавна інжир в Україні вирощували лише на півдні. Утім, зміни клімату сприяють тому, що теплолюбну культуру наразі вирощують майже у всіх регіонах країни. Урожай у садах деяких фермерів сягає кількох тонн, повідомляє SEEDS.

  • Цікавий факт: Інжир – це не ягода і не фрукт, а фіга, субтропічна рослина, яка належить до роду фікусів.

Віктор Ковалюк з Херсонщини заклав один з найбільших садів інжиру в Україні. Його площа – півгектара. Займається екзотичною культурою вже протягом десяти років. У господарстві фермера – 52 сорти інжиру. Дозрівають фіги до перших морозів. Сезон збору деяких сортів вже почався.

Щороку Віктор Ковалюк вирощує кілька тонн інжиру. реалізовує плоди оптом – закупівельникам з ринків Одещини та Херсонщини.


  • Нагадаємо, 27 жовтня у Києві відбудеться Міжнародна конференція: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатор події – агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку.
  • Участь у заході безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

Вирощують інжир і на Миколаївщині. Садівник Валерій Прокоф’єв крім цього екзота вирощує ще гуаву, маракую, банани ананаси та інші культури. Він говорить, що інжир – досить невибагливий, адже для нього не обов’язково встановлювати полив чи вносити добрива. Утім, варто берегти сад від заморозків: восени обрізати молоді пагони та вкривати основну гілку агроволокном. Валерій Прокоф’єв радить використовувати волокно щільністю 50 грамів на квадратний метр та вкривати інжир у два шари.

Читайте також: Український інжир “запізнився” на 3 тижні

Що ж до інших регіонів, то затяжна холодна весна вплинула на урожай інжиру на Закарпатті. Цього року збір плодів почався на три тижні пізніше. Інжир на Закарпатті зазвичай збирають наприкінці червня, цього ж року сезон збору врожаю змістився на другу половину липня.

SEEDS за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!