Кількість випадків АЧС в Україні протягом останніх 4 років збільшилася у 10 разів

0 777

За останні чотири роки кількість випадків африканської чуми свиней (АЧС) в Україні збільшилась більш ніж в 10 разів. Про це йшлося під час круглого столу “Регулювання ринку м’яса: баланс між безпекою споживачів і розвитком бізнесу”, організованого незалежним експертно-аналітичним центром з регуляторної політики в Україні BRDO.

За 2014-2017 рр. кількість випадків АЧС збільшилась більш ніж в 10 разів: з 16 до 163, стверджують аналітики BRDO. Інструменти регулювання, що могли б зарадити проблемі – профілактика, компартмент, страхування та державна підтримка – належно не працюють.

Найбільший негативний вплив АЧС має на господарства населення, що не мають технічних можливостей дотримуватися необхідних вимог безпеки. А спроби самостійної профілактики захворювань за допомогою антибіотиків та неконтрольоване використання ветеринарних препаратів призводять до розвитку резистентності до антибіотиків у тварин і отруєнь небезпечною м’ясною продукцією, стверджують експерти.

Аналітики BRDO вважають, що це є наслідком однієї з основних проблем ринку м’яса – складної та непрозорої процедури ідентифікації та реєстрації тварин, зокрема відсутності прозорої калькуляції вартості послуг, що призводить до небажання господарств її проходити.

Як наслідок – велика кількість неідентифікованих/незареєстрованих тварин на ринку, відсутність простежуваності та недієвий контроль за безпечністю та якістю м’ясної продукції.

SEEDS.org.ua за матеріалами AgroNews.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!