Китайські шовкові кури: продуктивність і прикраса ферми

0 382

Китайські шовкові кури – це дивовижна порода про яку знали ще Арістотель і Марко Поло. Винятковою особливістю цих курей є їх оперення, яке нагадує шерсть тварин. Так само, цікаво те, що м’ясо чистопородних курей майже чорне. Ці птахи цікаві ще тим, що їх можна розводити і в якості домашніх улюбленців, вони досить контактні. Подробиці породи і особливості розведення читайте на SEEDs.

Історія походження

Батьківщиною цих пернатих вважається досить велика територія, яка включає в себе південний Китай і західну Індію. За деякими даними предки шовкових курей жили і в Японії. Ця порода зовсім не нова, як нам може здатися на перший погляд. Швидше навпаки – вона має багатовікову історію. Перші згадки про незвичайні пухнастих курей зустрічаються в літописах китайської династії. Датованих четвертим століттям до нашої ери. Аристотель пише про них, як про “курей з котячої шерстю”. Згадує про цю незвичайну породі і Марко Поло.

Протягом всієї історії з цією породою було пов’язано багато міфів. Так, наприклад, в Європі голландські мореплавці, щоб подорожче продати цих птахів, представляли їх покупцям як гібрид, отриманий в результаті схрещування кролика з куркою! І неосвічений народ того часу, дивлячись на дивовижну зовнішність заморських курей, вірив подібним небилицям. Чи не менше чуток були пов’язані і з м’ясом шовкових курей. В різний час воно оголошувалося то отруйним, то таким, що володіє особливою цілющою дією.

Породні характеристики

Шовкові кури і справді мають незвичайне оперення, що дуже нагадує шерсть ссавців. Але, насправді шерсті у шовкових курей немає, а своєю незвичайною зовнішністю вони зобов’язані особливій будові пера. Справа в тому, що центральний стрижень кожного пера у них м’який, а між ворсинками пера немає з’єднуючих їх мікроскопічних гачків, які забезпечують зчеплення і збереження форми пера. Таким чином, кожне пір’ячко є пучок окремих ворсинок, в результаті чого створюється ефект котячої шерсті, якою так захоплювався колись Аристотель.

Справжнє пір’я у шовкових курей теж може зустрічатися. Зазвичай, близькі до стандартного будовою махові пера на крилах, і рідше – кермові на хвості. Особлива будова пера у шовкових курей не дозволяє їм літати, що, безсумнівно, є господарським плюсом і істотно спрощує їх утримання.

Голова у пухових курей невелика, пір’я чубчика у півнів більш жорсткі, ніж у курей і спрямовані назад. У курок «зачіска» більш пишна, м’яка і рухома. Гребінь невеликий, шишкоподібної форми, сильно зміщений до основи дзьоба. Колір очей чорний, з коричневим відтінком, рідше – коричневий.

Крім екзотичного оперення пухові кури мають ще кілька відмінних рис. Колір гребеня, дзьоба, ніг, шкіри, кісток (а вірніше, окістя), оболонок головного мозку у них чорно-синій! М’ясо теж майже чорне! Такий колір створюється через великий вміст в тканинах курей меланіну. Крім того, пальців на їх лапах не чотири, як у більшості птахів, а п’ять! Ці ознаки притаманні всім пуховим курям і стійко передаються потомству. Якщо ж колір шкіри у курки (півня) не чорний, то це вказує на те, що птах не чистопородна.

Що стосується величини, то курочка важить в середньому близько кілограма, півень – до півтора кілограмів. Крім шовкових курей стандартних розмірів існують ще й їх карликові породи. Таким чином, вирощувати цей різновид як м’ясну породу немає особливого сенсу, хоча м’ясо шовкових курей здавна високо цінується у них на батьківщині і є важливим інгредієнтом різних цілющих і дієтичних страв китайської кухні. Вважається, що воно сприяє оздоровленню жіночої статевої системи і нирок.

Сучасні вчені Бонна зацікавилися цим питанням і детально досліджували склад чорного м’яса. Вони виявили в ньому багато різних амінокислот, підвищений вміст кальцію, фосфору, нікотинової кислоти, наявність з’єднань, що очищають кров, а також речовин, які активізують роботу нирок і печінки людини.

Представники породи

Класичні пухові китайські кури діляться на бородатих і безбородих. У нас поширені переважно бородаті. Форма тіла представників цієї породи округла, з дуже короткою поперековою і хвостовою частиною. Шия коротка. Груди округла і повні, широкі. Крила м’якою заокругленої форми, до тіла прилягають нещільно, що ще більше додає округлості і пухнастості їх тілу. Лапи з зовнішньої сторони покриті густим м’яким пухом.

Що стосується кольорів оперення, то їх налічується близько 18 офіційно визнаних. Серед найбільш часто зустрічаються: біла, куропатчата, чорна, блакитна, жовта, червона, смугаста, крапчаста в різних варіантах, срібляста і інші забарвлення. Також, недавно з’явилися голошийні пухові кури.

Продуктивність

Якщо говорити про яєчну продуктивність, то за рік шовкові кури несуть від 70-ти до 120-ти яєць. Шкаралупа яйця у них світло-коричневого кольору, іноді майже біла. Яйця дрібні, в середньому їхня вага коливається від 35 до 45 г. У молодих курочок розмір яєць дрібніше, ніж у дорослих курей.

Кури цієї породи дуже хороші квочки і турботливі мами. І якщо ви хочете отримати від них більше яєць, то знесені яйця потрібно обов’язково збирати кожен день. Якщо цього не робити, то залишені 15 – 20 яєць приведуть до того, що курка візьметься їх насиджувати, а нестись зовсім перестане. Для отримання потомства шовкових курей рекомендується класти під квочку стільки яєць, скільки вона може повністю накрити своїм тілом, і ніяк не більше. Ця кількість залежить від розміру квочки, але зазвичай в середньому становить близько 12 – 14 штук. Виводимість курчат у шовкових курей становить приблизно 80%.

І курки, і півні шовкової породи мають спокійний характер, бійки не затівають ні між собою, ні з іншим птахом. Прекрасно уживаються з усіма іншими мешканцями курника. Але якщо ви хочете їх розводити, то краще утримувати окремо від іншої птиці, і особливо від інших порід курей. У нашому кліматі вони відчувають себе досить комфортно, але щоб вони неслись взимку, необхідно забезпечувати їм необхідну тривалість світлового дня і утримувати в теплому курнику.

У зв’язку з особливим будовою пір’я пухова порода дуже вимоглива до чистоти в курнику.

Деякі господарі отримують від шовкової породи пух. Для цього вони їх стрижуть. Стригти потрібно тільки перед сезонним линянням (не новий пух!). І в теплу пору року, щоб уникнути переохолодження пернатих. За одну стрижку з однієї курки можна отримати близько 70 г ніжного пуху. Після стрижки пір’я відростає, і кури набувають свого звичного вигляду приблизно за півтора місяці.

Шовкових курей можна утримувати і як продуктивних птахів, але більше вони вирощуються як декоративні, як прикраса ферми. До речі, ці пернаті дуже легко приручаються, люблять контактувати зі своїми господарями і цілком можуть жити як домашні улюбленці.

Розведення шовкових курей, отримання інкубаційних яєць, режим інкубації (якщо хочете інкубувати штучно), зміст і годування молодняка, ветеринарне обслуговування нічим не відрізняється від правил вирощування звичайних курей. Хоча, за спостереженнями, їдять вони менше, ніж звичайні кури.

SEEDs  за матеріалами AgroStory

Leave A Reply

Your email address will not be published.