ККД до 95%: українці створили котел-утилізатор, який працює на твердих побутових відходах  

0 1 454

Українські розробники створили тепловий котел-утилізатор «Алігатор», який працює на твердих побутових відходах. ККД котла – до 95%, що є кращим показником на ринку, пише SEEDS.

Цей проєкт брав участь у фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022 і переміг в номінації «Інфраструктура та промисловий хайтек». Розробники отримали від програми GIST стипендію 5 тисяч доларів на розвиток.

«Алігатор» – це водогрійний котел-утилізатор, який дозволяє безпечно та екологічно спалювати тверді побутові відходи та отримувати дешеву теплову енергію. Він працює як на вугіллі, торфі, дровах, так і на горючих твердих побутових та промислових відходах (гумі, пластмасі, шкірі, текстилі).

Читайте також: Невеликі українські підприємства з областей бойових дій зможуть отримати гранти

Конструкція котла дозволяє використовувати паливо будь-якої фракції, навіть автомобільні шини. Весь процес спалювання відбувається за екологічними європейськими стандартами. Про це йдеться на офіційному сайті організаторів фестивалю Sikorsky Challenge 2022.

Такий котел можуть використовувати підприємства, які мають власні горючі відходи, підприємства з великими енерговитратами, а також всі українці, які зацікавлені у екологічному стані довкілля.

Енергії, отриманої від спалювання відходів, вироблених мешканцями багатоквартирного будинку, вистачить для забезпечення мешканців будинку гарячою водою цілий рік за низькою ціною. Собівартість 1 КВт теплової енергії становить від 1,2 грн до 0,1 грн.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!