Колючі томати допомагають вирощувати картоплю українським фермерам

0 973

Яких тільки томатів не вирощують українські фермери. Великі, соковиті, солодкі – сортів незлічена кількість. Нещодавно дехто почав вирощувати ще один непоказний і колючий помідор, однак підкорив він аграріїв аж ніяк не смаковими якостями, пише SEEDS. 

Томат лічі або кокона – їстівний екзотичний овоч сімейства пасльонових. Ця культура є найближчим родичем томатів і солодкого болгарського перцю, ось тільки стебло, листя і плодоніжки цієї рослини покриті численними гострими шипами близько сантиметра завдовжки.

Зовні томати лічі чимось схожі на колючий фізаліс. Як і фізаліс плоди лічі дозріваючи відкидають плодову оболонку. А ось цвітуть вони як картопля: білим, іноді ніжно бузковим цвітом.



Через колючки в деяких країнах томати лічі цілеспрямовано висаджують задля створення колючих зелених огорож. Але це в тих країнах, де колючі томати можуть рости кілька років поспіль. В наших широтах цей вид пасльонових зиму у відкритому ґрунті переносить не надто стійко (до – 5°С) і вважається більше однорічною рослиною.

Деякі з українських фермерів знайшли цій рослині зовсім інше застосування, особливо ті, хто займається органічним землеробством.

Томати лічі часто використовують як рослину-приманку для нематод і грибків при вирощуванні картоплі.

І багаторічні спостереження, і численні дослідження показали, що завдяки томату лічі популяція нематод значно скорочується. Вилуплюючись з яйця, нематоди намагаються харчуватися корінням рослини, але воно отруйне для нематод, і шкідники гинуть. Таким чином життєвий цикл нематод переривається, і в полі можна знову вирощувати звичайну картоплю.



На жаль, але в наших широтах врожайність даної культури дуже невисока і складає близько одного кілограма плодів з рослини. Та й сама рослина в середньому досягає одного метра заввишки.

Плоди томату лічі в магазинах не продають, але насіння цієї рослини можна без зусиль знайти в спеціалізованих магазинах або замовити в інтернеті. Потім насіння для посіву можна отримувати прямо з зібраних плодів.

Найбільш популярним сортом томату лічі вважається сорт «Тріумфатор». Він вважається самим морозостійким і здатний витримувати зниження температури повітря до – 5°С. Вирощують рослину як і звичайні томати.

Плоди томату лічі з’являються на стеблах до кінця літа, приблизно в серпні і можуть дозрівати аж до пізньої осені. При цьому повністю дозрілий томат зазвичай дає тріщини і відкидає колючу оболонку.



Зовні зрілі плоди лічі мають темно-червоне або яскраво-оранжеве забарвлення і нагадують невеликі за розміром помідори черрі, а ось заа смаковими якостями на помідори вони схожі мало. Деякі кажуть, що вони швидше нагадують кислі вишні.

Томати лічі досить м’які і ніжні, зберігаються не більше доби і тому погано транспортуються. Зривати їх слід дуже акуратно, щоб не пошкодити тонку шкірку.

Томат лічі найчастіше вживають в свіжому вигляді або додають в овочеві та фруктові вітамінні салати. З них готують томатну пасту або сік, варять компоти, використовують як начинку для фруктового пирога, застосовують при виготовленні мармеладу або сорбета.

Плоди томатів лічі містять велику кількість вітамінів. Також в них міститься велика кількість макро і мікроелементів, зокрема кальцій, залізо, магній, калій, фосфор, цинк, натрій, йод та інші. Тому томати лічі корисно вживати в їжу людям, що страждають серцево-судинними захворюваннями і атеросклерозом.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!