Компенсація втрат від посухи: аграріям Одещини виділили 18 мільйонів

0 328

Аграріям Одещини, які постраждали від посухи цього літа, виділили компенсацію на загальну суму 18 млн грн. Про це на своїй сторінці у Facebook написала, депутатка Одеської облради, голова ФГ «Стоянов А.А.» Алла Стоянова.

За її словами, наприкінці минулого тижня депутати облради більшістю голосів підтримали зміни до Програми розвитку АПК Одеської області на 2019-2023 роки “Аграрна Одещина” задля виділення постраждалим внаслідок посухи аграріям компенсації.

Зокрема, були скориговані суми компенсації частини витрат на електроенергію сільгосппідприємствам, що постраждали внаслідок посухи в бік збільшення з 22% до 44,5%.

В результаті виконання умов даної програми з урахуванням поданих заявок аграріям Одеської області виділені реальні компенсації:

  • на здешевлення вартості елітного й суперелітного насіння 50% від вартості, але не більше 100 тис. грн на одне господарство, на загальну суму по області 3,31 млн грн;
  • на здешевлення вартості електроенергії (з урахуванням правки) 44,5% від суми поданих витрат, на загальну суму по області 10,48 млн грн;
  • на утримання корів 500 грн/гол., вівцематок і ярок 100 грн/гол. – на загальну суму по області 3,8 млн грн.

Загальна сума виплати компенсації постраждалим сільгосппідприємствам по Одещині склала 18 млн грн. За даними комісії при облдержадміністрації, загальна сума збитків, яку понесли аграрії Одеської області, склала за 6,6 млрд грн. А за даними Асоціації Фермерів Бессарабії, з урахуванням додаткових витрат, в результаті загибелі, в тому числі ярих культур, – 11 млрд грн.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!