Комплексна стимуляція озимих культур від UKRAVIT

0 420

Незабаром розпочнеться посів озимих культур. І для того, аби вони у повні розкрили свій потенціал врожайності, подбати про них необхідно ще з осені. Й розпочати варто із підготовки насіннєвого матеріалу.

До сівби насінина перебуває у стані спокою – це дає їй можливість певний час зберігати життєздатність, для того щоб за сприятливих умов прорости й утворити нове покоління рослин. Однак погодні умови в осінній період доволі мінливі (перепади температур, дефіцит вологи, кисню та світла в ґрунті), і це призупиняє процес проростання насіння, який регулюється фітогормонами (гібереліни, цитокініни, ауксини).

Саме тому насіння, а надалі – й сходи необхідно повноцінно забезпечити стимуляторами росту, наголошує керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії “UKRAVIT” Сергій Адаменко.

“Розвиток культурної рослини розпочинається задовго до того, як проросток з’явиться над поверхнею ґрунту, а саме – з проростання насінини, – відзначає фахівець. – Тому подбати про її життєздатність та стійкість до різного роду стресових факторів потрібно ще до сівби.

З одного боку, це, звісно, протруювання, що захищає насінину від комплексу хвороб і шкідників на початкових етапах росту та розвитку, а з іншого – додатковий комплекс біологічно активних речовин, які здатні прискорити проростання, стимулювати активний ріст і розвиток кореневої системи і підвищити стресостійкість культур в цілому. Більшою мірою це актуально для озимини, якій загрожує ряд негативних чинників в період перезимівлі, порівняно із ярими культурами”.

У зв’язку з цим Сергій Адаменко радить у передпосівну обробку насіннєвого матеріалу включити комплекс стимуляторів росту Авангард Стимул.

Гумінові речовини, що входять до складу препарату, активують ферментативні процеси усіх клітин, за рахунокчогопідвищуєтьсякоефіцієнтвикористанняелементівживленняізґрунту та добрив. Крім того, вони сприяють надходженню у рослини цукрів, амінокислот, вітамінів, гормонів, посилюють процес дихання, фотосинтез, синтез білків та підвищують стійкість до хвороб і стресів.Гібереліни стимулюють проростання насіння, яке перебуває у стані спокою. Завдяки їм підвищується інтенсивність дихання, посилюється біосинтез целюлози, засвоєння рослинами вуглецю та відбувається накопичення клітковини. Навітьнезначнікількостігіберелінівзабезпечуютьзначнезбільшеннярозмірів і маси культур.

Ауксин бере участь у координації процесів морфогенезу, рухової та функціональної активності рослин. Ауксини активізують ріст кореневої системи та листя, сприяють надходженню елементів мінерального живлення до всіх їх частин.

Наявність ауксину (разом із цитокініном) необхідна для індукції поділу клітин. Цитокініни беруть участь у регуляції процесу проростання насіння, виводять культури зі стресу, стимулюють утворення меристематичних тканин, формування точок росту, а бурштинова кислота — прискорює розвиток рослин і забезпечує збільшення врожаю.

Тож застосування Авангард Стимул для передпосівної обробки насіння та позакореневого підживлення озимих культур – незамінний елемент технології вирощування в сезоні –2020, який характеризується екстремальними погодними умовами.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!