Компост на основі курячого посліду забезпечить кращий врожай і екологічну чистоту продукції

0 1 303

Досвідчені аграрії, які вже не перший рік займаються вирощуванням різних культур, добре знають яке значення має вміст гумусу в ґрунті для отримання успішного врожаю. Адже гумус – основна органічна речовина ґрунту, що містить живильні елементи, необхідні рослинам, тому його зміст є важливим критерієм при оцінці родючості сільськогосподарських земель.

Водночас недотримання сівозміни, неправильне використання добрив, складні погодні умови і ряд інших факторів істотно виснажують українські ґрунти і в цих умовах питання відновлення їх властивостей і, в першу чергу, нестачі гумусу є вкрай актуальним питанням для фермерів, особливо з настанням весняної посівної кампанії.

Традиційно для вирішення цієї проблеми агровиробники використовують мінеральні або ж органічні добрива. Проте, технології не стоять на місці. Своєрідним ноу-хау в світі органічних добрив є компост на основі курячого посліду. Цей продукт успішно виведено на український ринок і набирає популярність серед фермерів в різних галузях АПК.

“Основою технологічного процесу при виготовленні компостного добрива є ферментація. Тобто, курячий компост проходить процес розкладання складних органічних речовин в форму, яка легко засвоюється рослинами. Також в процесі розкладання відбувається фіксація азоту в органічній нітратній і нітритній формі.

Завдяки цьому це добриво має властивості, які дозволяють рослинам краще розвиватися і приносити більший урожай в порівнянні з використанням традиційних органічних і мінеральних добрив”, – пояснює процес виробництва курячого компосту Олександр Распутній, директор ТОВ НПК “Екологія Плюс“, що займається виробництвом компосту під торговою маркою “Good Yield“.

Сам же процес компостування органічного добрива передбачає включення культивованої біоти, тобто сукупності живих організмів, що знаходяться в добриві, і підсилює його гуматну частину.

“Таким чином, застосовувана технологія виробництва курячого компосту дозволяє повністю збалансувати кількість поживних і біологічно активних речовин, що в свою чергу, позитивно впливає на вміст гумусу в ґрунті. До слова, цього не можна досягти при використанні мінеральних добрив, де такий баланс повністю відсутій”, – говорить Олександр Распутній.

Фахівець також додає, що якщо говорити про властивості органічного компосту в контексті його впливу на фізико-хімічні і біологічні властивості ґрунтів, то він не тільки відновлює їх родючість, а й захищає від руйнівних факторів: ерозії, вимивання, заболочування. У той же час, традиційна “мінералка, навпаки, сприяє руйнуванню гумусу і загибелі корисної мікрофлори ґрунту.

“До того ж органічний компост на основі курячого посліду – це гарний спосіб заощадити гроші фермера в нинішній непростий час. Адже основне внесення даного добрива варто проводити лише 1 раз в 2-3 року при повній відсутності ризику передозування.

У випадку з мінеральними добривами їх внесення необхідно здійснювати щорічно, побоюючись передозування, що загрожує повним знищенням майбутнього врожаю”, – пояснює Олександр Распутній, додаючи, що органічний компост можна використовувати як в овочівництві відкритого і закритого ґрунту, так і в садівництві, виноградарство, при вирощуванні зернових і олійних культур.

Як зазначає фахівець, якщо говорити про основні властивості органічного компосту коротко, то він дозволяє запустити інтенсивний природний процес біоценозу на неродючих ґрунтах, приносячи високі врожаї, а також відновлюючи їх родючість шляхом напрацювання гумусу.

“Таким чином, органічний компост – це справжнє ноу-хау на ринку органічних добрив, яке дозволяє істотно поліпшити урожай фермера при важливій умові – отриманні екологічно чистої сільгосппродукції”, – резюмує Олександр Распутній.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!