Контрольна перевірка: досліджуємо придбані добрива та меліоранти

0 448

При вирощуванні сільськогосподарської продукції значення має кожна деталь: навіть якщо ви дослідили ґрунт і виявили, яких елементів бракує, необхідно дослідити ще й якість придбаних добрив, відзначають вчені «Інституту здоров’я рослин».

Адже за статистикою, частка неякісних серед них, на жаль, досить висока – близько 20% . І впевнитися, що ваші посіви отримають необхідні елементи живлення і не постраждають від шкідливих домішок, допоможе лише лабораторне дослідження.

«Основні показники, що відповідають за якість та оригінальність добрив, – це вміст діючої речовини, волога, густина, лужність, рН тощо, – пояснює керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.Й навіть якщо один із них не відповідає нормі, ваші посіви ризикують недоотримати заплановане живлення.

Відповідно, ви наприкінці сезону не одержите бажані якісні та кількісні показники врожайності. Крім того, варто зважати на те, що в добривах, окрім елементів живлення, наявні й додаткові компоненти, і вони не завжди можуть бути належної якості, що в кінцевому рахунку також негативно відіб’ється на рослинах і ґрунті. Тож навіть якщо ви роками співпрацюєте з перевіреним постачальником, лабораторна перевірка зайвою не буде».

Сьогодні в «Інституті здоров’я рослин» досліджують мінеральні, органо-мінеральні, органічні добрива та добрива з мікроелементами на цілий спектр показників. Також визначається якість вапнякових меліорантів, адже вміст у них СаСО3 та реакційна здатність напряму визначає норму їх застосування. Крім того, обов’язковим показником для досліджень є вміст в меліорантах важких металів, адже вони містять у своєму складі багато різних мікроелементів, які при надмірній кількості шкодять рослинам та забруднюють ґрунт.

«Зараз дедалі більше аграріїв стикаються з підвищенням кислотності ґрунтів, – відзначає провідний фахівець «Інституту здоров’я рослин», кан. с-г н. Сергій Сальніков.Й одним із прийомів для виправлення цієї проблеми є застосування меліорантів. На ринку України є багато різних продуктів як закордонного, так і вітчизняного виробництва.

Основні показники, які потрібно враховувати при виборі меліорантів, – це кількість Са та його форма, реакційна здатність та розчинність у ґрунті, чистота помелу складових та однорідність, вміст додаткових складових (мікроелементів, важких металів, органічних складових та ін.).

При врахуванні цих параметрів можна чітко керувати показником кислотності ґрунту, що призведе до збільшення врожайності та підвищення коефіцієнту використання добрив».

Дослідження в «Інституті здоров’я рослин» проводяться на сучасному обладнанні від кращих світових виробників із застосуванням якісних і кількісних аналітичних, фізико-хімічних методів та атомно-емісійного спектрального аналізу. Крім того, по результатах замовникові надають протокол досліджень, в якому зазначається вміст діючої речовини в добриві, та чи відповідає він вмісту, заявленому в сертифікаті.

Таким чином, аграрій може бути певним, що придбав якісні добрива, і з упевненістю дивитися у новий сезон. Якщо дослідження зроблено в комплексі «ґрунт – добриво», також надаються рекомендації по нормах застосування добрив і меліорантів, що значно заощадить кошти.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!