Кооператив з Буковини успішно продає зібрані гриби за кордоном

0 943

Українські гриби від буковинського виробника продають до багатьох країн, їх можна побачити на полицях багатьох супермаркетів України. За сезон чернівецький кооператив переробляє до 20 тонн продукції, а мешканці можуть заробляти від тисячі гривень на день.

Заснували кооператив 33 мешканці Путили та сусідніх буковинських сіл. Керує підприємством Сергій Терен. Як він розповідає, селяни переважно збирають гриби для власних потреб, а реалізовувати залишки десь на ринках чи в мережах магазинів не можуть – кооператив став альтернативою.

Він переконаний, що Україна за допомогою кооперації може успішно розвиватися, бо кооперація — це інструмент розвитку сільської місцевості.

На реалізацію проекту пішло півроку. Отримали грант на 600 тисяч гривень і вже у 2015 році почали переробляти гриби, які збирали люди. Нині у кооперативі працюють 30 місцевих мешканців, а роботу дали тисячам. Коли в перший рік отримали обладнання, то заробили 1,5 мільйона гривень, які просто роздали.

Людина може заробити одну-дві тисячі гривень на день — і навіть 100 тисяч за сезон. Але ціни диктує ринок. Зараз тут приймають гриби по 100 гривень за кілограм.

Стосовно цін, то упаковка заморожених грибів коштує від 30 до 120 гривень, сушені — від 48 гривень. І це продукція, що росте в екологічно чистому регіоні: білі гриби, боровики, лисички, підберезники, підосичники, сироїжки, рижики.

За словами голови, є і ризики. Одного разу відправили гриби в Ізраїль і не вистачало 10 кілограмів лисичок. Тому докупили їх через Інтернет у Житомирі. А в Ізраїлі виявили підвищений рівень радіації саме у цих лисичках. Тому всю партію знищили. Але кооператив працює далі, і намагається прорватися на щільні, але великі ринки світу.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!