Кооператив з Тернопільщини збирається створити велику плантацію обліпихи

0 479

Тернопільське кооперативне об’єднання СОК «Файні Ґазди» навесні збирається посадити до 7 га обліпихи. Про це розповів директор об’єднання Ігор Велиган.

«Один із наших ягідних кооперативів восени вже засадив 0,5 га обліпихи, інші — чекають весни. Ягідництво — це такий напрям, де на малих площах можна заробити великі гроші. Тому надалі будемо розширювати свій асортимент», — зазначає Ігор Велиган.

Тернопільське кооперативне об’єднання СОК «Файні Ґазди» було засноване у грудні 2017 р. п’ятьма кооперативами, а сьогодні вже налічує 40.

«Таке об’єднання сприяє роботі та розвитку кооперативного руху на Тернопільщині, здійснює спільну закупівлю добрив і ЗЗР, логістику та налагодження каналів збуту продукції.

Кооператив надає технологічно-агрономічний супровід, допомагає із залученням консультацій представників компаній-виробників продукції та агрономів, організовує навчальні семінари, а також спільні поїздки на спеціалізовані виставки та ярмарки», — розповідає виконавчий директор об’єднання Ігор Велиган.

У 2018 р. членами кооперативу збудовано цех шокового заморожування ягід, який забезпечує високу якість зберігання продукції. Весь товар іде на європейський ринок. Проте є виключення.

«Цей рік для полуниці був неврожайний, її було дуже мало. Саме тому на неї була висока ціна, і на заморожування вона не пішла. Відразу все розпродали, — розповідає Ігор Велиган. — Хороша ціна була і на малину — 45 грн/кг. Її також продали на українському ринку».

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!