Коронавірус зробив Україну провідним виробником однієї з найважливіших для світу речовин

0 1 817

У зв’язку з поширенням коронавірусу, новою валютою в країні міг би стати спирт. Однак, через те, що уряд прийняв популістське рішення про заборону експорту даного продукту, Україна втрачає валютні надходження, яких гостро потребує в нинішній кризовій ситуації.

Таку думку висловив голова наглядової ради холдингу Global Spirits Євген Черняк в своєму відеоблозі в Instagram. Він зазначив, що за часів Радянського Союзу більшість спиртозаводів були побудовані саме в Україні через наявність тут необхідної сировинної бази і наша країна завжди була виробником найкращого спирту в світі.

«У держмонополії «Укрспирт» сьогодні є велика кількість замовлень з країн, що зазнають нестачу спирту для виробництва антисептиків. І вони готові купити український спирт за валюту. У свою чергу, в Україні не вистачає валюти, щоб купити, наприклад, необхідні сьогодні країні апарати штучної вентиляції легенів, медичні маски і тести на коронавірус.

Тобто з одного боку є країни, які готові заплатити за наш спирт валютою, а з іншого – держава Україна, яка цю валюту прийняти не може. Чому? Тому що абсолютно популістським рішенням Кабінет Міністрів заборонив експортувати спирт», – зазначив Євген Черняк.

На думку Євгена Черняка, відбувається така ситуація на тлі того, що більше половини спиртзаводів держконцерну «Укрспирт» фактично простоює. Таким чином, не створюються робочі місця і відсутні валютні надходження в країну через відсутність експорту спирту.

«Кабмін заборонив продавати «Укрспирту» продукцію, яка на сьогоднішній день у нього є у великій кількості, з необхідними надлишками завдяки чому експорт можна було б збільшити в 2-3 рази.

Це хіба називається державний менеджмент? Чому завжди наші чиновники з усіх варіантів вибирають найгірший? Звертаючись до них, хочу сказати, що якщо ви і далі будете займатися популізмом замість реальних дій, то нинішню кризу економіка України може не пережити», – резюмував голова наглядової ради холдингу Global Spirits.

Раніше «Укрспирт» тимчасово призупинив відвантаження спирту на експорт. Таке рішення держпідприємство пояснило підвищеним попитом на медичний спирт в Україні через поширення вірусу COVID-19.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією UkraineFood.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!