«Кожен сучасний фермер – айтішник»: як самостійно підібрати програмне забезпечення для сільськогосподарських дронів

0 335

Агов! А ви вже зареєструвалися для участі у вебінарі «Безпілотні технології в садівництві та овочівництві: можливість використання у Східній Європі та Центральній Азії»? Поспішіть, адже онйлан-захід відбудеться 27 вересня з 10:00 до 13:00 за київським часом.

До речі, SEEDS вже вдалося познайомитися з деким зі спікерів вебінару. Серед них – Тетяна Кондратенко, керівник картографічного відділу, спеціаліст з впровадження безпілотних технологій Drone UA.

Анонсуючи свій виступ, експерт розповіла про те, яке технічне забезпечення буде потрібне для повноцінної роботи дронів в овочівництві та садівництві.

«Якщо казати про технологічне оснащення, то сучасні програмні комплекси стають менш вибагливими до апаратного ресурсу. Тож стандартні комп’ютери/лептопи з якісними процесорами вже справляються з завданнями картування. Тому цей процес більше не займає години як раніше. Зшивка поля, аналітика і т.д. — все це виконується за кілька хвилин, тому кожен фермер у полі може використовувати різні сетапи й техніки для отримання інформації й для того, щоб її впроваджувати та процесити достатньо простого ноутбуку», – зазначає спеціаліст.

Читайте також: «Оптимізація роботи фермера»: які завдання вирішує сучасне програмне забезпечення для сільськогосподарських дронів

Також Тетяна Кондратенко вказала, на які аспекти варто звернути увагу при виборі програмного забезпечення для сільськогосподарських дронів.

«По-перше, треба визначити задачу, яку фермер хоче вирішити першочергово, і вже потім переходити до вибору програмного забезпечення. Наприклад, якщо перш за все необхідно визначити розташування та відсоткове покриття бур’янів, то варто сфокусуватися на програмному забезпеченні, де є окрім стандартних можливостей створення карти ще й використання елементів машинного навчання. Якщо в садах є необхідність визначати певний ступінь вологості, то для цього підійде програмне забезпечення, що може розраховувати індекси. Ми кажемо про те, що потрібно дивитися на екосистему, яку використовує фермер, варто знати, для чого йому ці дані, який ефект він хоче отримати: чи це просто скаутинг та пошук проблеми й аналітика, або потреба в аналітично-статистичній інформації для управлінських рішень, або це побудова маршрутів вже для інших роботів: для наземних чи повітряних», – говорить експерт.

Тетяна Кондратенко впевнена, що українським аграріям під силу вивчити всі нюанси використання безпілотників у своїй діяльності. Адже сучасні вітчизняні фермери активно використовують дрони під час роботи.

«Фактично, ми можемо говорити, що кожен фермер рік за роком стає все більше айтішником. Це не просто якась революція чи надбання сучасних аграріїв, це норма. Сучасний фермер має в руках смартфон, ноутбук, дрон і робота, що виконують поставлені ним завдання. Тож ми маємо справу з агровиробниками майбутнього», – додала вона.

Зацікавились? Тож переходьте за посиланням та реєструйтесь для участі у вебінарі. Участь в ньому безкоштовна!

До слова, організаторами події є Проект розвитку плодоовочевої торгівлі ФАО/ЄБРР, EastFruit, Sapienza Media. Учасники вебінару – виробники фруктів, овочів та горіхів, агрономи та сервіс-провайдери.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!