Кукурудза – це не кактус, посухостійких гібридів не існує

0 425

В часи тотальної і несподіваної посухи для півдня України, більшість аграріїв почали шукати посухостійкі сорти культур. Однак таких не знайдеш серед гібридів солодкої кукурудзи,пише SEEDS.

Про розповів генетик, співвласник компанії “ВНІС” Мирослав Парій під час онлайн-конференції “Солодка кукурудза – прибуткова ніша для українського агробізнесу”, яку організувала агромедіа-агенція Sapienza.мedia.

“Рослина має свої властивості і особливості. І створити з кукурудзи кактус неможливо. Тобто говорити про посухостійкість для цукрової кукурудзи це не предмет розмови. Орієнтуватися на те що буде нестача вологи, якщо ми говоримо про вирощування цукрової кукурудзи на товарний качан, консервування, заморожування…. краще цього не робити.

Якщо ви почуєте десь, що у когось більш, або менш посухостійкі гібриди або сорти, не звертайте на це уваги. Тому, що ви не знаєте яка границя тієї посухи, яка буде. Знову ж таки, кукурудза – це не кактус. Може початися така посуха, яка вб’є будь-які гібриди і ви не отримаєте врожай”, – розповів генетик, співвласник компанії “ВНІС” (Всеукраїнський науковий інститут селекції)  Мирослав Парій.“В нас є досвід вирощування (кукурудзи) в надскладних посушливих умовах. Так сталося – це не було заплановано. Ми вирішили все ж таки пробувати, доростити гібрид до того, на що він здатен.

Він боровся за життя – висота рослин була не більше півметра. Він зав’язав качани, маленькі – до 12 сантиметрів. Це не товарний качан, це не товарний посів”, – розповіла очільник відділу овочівництва  Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС) Ія Реслер.

“Але кукурудза довела, що вона наперекір всьому щось таки зав’яже. Але це не те, до чого потрібно прагнути.

Якщо ви не розраховуєте на полив від бога, або полив від тієї системи, яку ви встановили, то в посушливих умовах, і це не тільки південь України, не варто вкладатися в дороге вирощування”, – додала Ія Реслер.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!