Квітуча павловнія – запашний мед і купа вуликів на додачу

0 2 384

З гектара дивовижного дерева павловнії можна отримати близько 700 кг меду. Про це розповів Олександр Опанасюк, генеральний директор “Павловнія Груп Україна”, офіційного представника компанії IN VITRO S. L.

Опанасюк розповідає, що цвітіння починається з третього року, далі – щороку аж до зрізу дерева. Павловнія розквітає першій декаді квітня і триває це 21-23 дні, максимум до місяця.

Проте пасічник може отримати з павловнії не лише мед. Її деревину використовують для виготовлення вуликів.

“У нас були заявки на вулики для іранських бджолярів. Вони легкі, теплі, в них не заводяться такі шкідники як точильники”, – каже Опанасюк.

Завдяки тому, що в процесі росту павловнія добре “натягує” танін, її використовують також при виготовленні меблів і навіть в кораблебудуванні. Деревина не деформується, легко фарбується, лакується, клеїться. Вона вологостійка, однорідна, без вузлів і смол.

“Павловнія Груп” реалізує в Україні саджанці 112 клона. Це єдиний вид павловнії, занесений до реєстру рослин і дозволений для продажу.

Павлонію століттями ростили в Китаї. Своєю красою і високоякісної деревиною це дерево здобуло собі також такі називання, як “Дерево імператриці” і “Сапфірове дерево”. Павлонія – швидкоростуча дерево, що має легку деревину, яка використовується при виготовленні пресованих матеріалів, стелажів, фанери, меблів і навіть музичних інструментів.

В Японії є звичай: коли народжується дівчинка, садять деревце павлонії, а коли вона виходить заміж, з деревини цього дерева роблять скриню для її приданого. Японці також вірять, що павлонію потрібно садити біля будинку, тоді птах Фенікс прилетить в їх будинок і буде охороняти сім’ю і принесе в дім удачу.

SEEDS.org.ua за інформацією UHBDP

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!