Лаванда набуває популярності в Україні: що потрібно для її вирощування?

0 123

Лаванда лише почала привертати увагу українських фермерів. Це досить рентабельна культура, тому її популярність буде зростати з кожним роком, повідомляє SEEDS.

Найбільш успішною з економічної точки зору, є схема вирощування лаванди з метою переробки її на олію. Середня врожайність культури складає від 65 до 70 центнерів з гектара. З цієї кількості лаванди вдається отримати близько 100 кілограмів ефірної олії. Середня оптова ціна продукту – близько 50 доларів за кілограм, а роздрібна – 80 доларів, повідомляє EastFruit.

Також виробники можуть заробляти на насінні, саджанцях, продажі квітів і навіть на екскурсіях чи фотосесіях на лавандових полях.

Вирощувати лаванду необхідно починати на ділянках площею мінімум 1 гектар. Лише у цьому випадку така діяльність буде вигідною для фермера.

На перших етапах вирощування лаванди потребує значних інвестицій у закупівлю саджанців (до 1 долара за штуку, від 13 до 18 тис. кущів на гектар). Утім, це багаторічна рослина, тому вкладені кошти мають обов’язково повернутися. Якщо висадити лаванду у вересні, то зібрати перший врожай можна вже наступного сезону.

Для вирощування лаванди полив не обов’язковий. Якщо ви плануєте переробляти її на олію, варто використовувати лише органічні добрива.

Наразі перспективи в цій ніші в Україні досить оптимістичні. Конкуренція невелика – цим займається не більше ніж 20 виробників, а площі їх плантацій порівняно невеликі. Тому ринок буде зростати.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!