Лікарські рослини, це не ягоди – вирощувати і збирати їх значно складніше

0 601

У часи карантину харчі та ліки – найнеобхідніше. Їх складові дбайливо вирощують працьовиті руки українських аграріїв.

Однак на відміну від харчового ланцюжка, лікарський ланцюг в Україні добряче пробуксовує – деякі лікарські рослини доводиться навіть імпортувати, хоча Україна має всі можливості для того, аби самій стати експортером лікарської сировини.

Чи важко вирощувати лікарські трави в Україні та яка специфіка такого бізнесу SEEDS розповів директор “Органік Стандарт” Сергій Галашевський.

“З одного боку здається в Україні можливостей багато для вирощування лікарських рослин. Однак цей вид діяльності потребує щонайменше спеціалізованих знань, розуміння та обладнання.

Потрібна спеціальна техніка і для вирощування лікарських рослин, і для збору, і для обробки. І далеко не всі це можуть зробити”, – розповів Сергій Галашевський.

За словами експерта, з дикоросами існують свої специфічні складнощі – не просто організувати процес збору а потім переробки цієї сировини.

“Якщо ми говоримо про збір лікарської сировини, вона відрізняється від збору ягід. Аби збирати ягоди багато навичок не потрібно.

Що стосується лікарської сировини, тут потрібно знати, в якій стадії розвитку, як правильно її відрізати, зібрати, що потім з нею робити. Тільки люди спеціалізовані, які мають знання можуть це робити”, – переконаний Сергій Галашевський.

До того ж, за словами фахівця, не все так просто нині і з заготівельними пунктами. Чимало компаній, які займаються збором лікарських трав, досі використовують заготівельні пункти і мережу, яка зосталась у спадок від радянських часів.

Що ж стосується перспектив, Сергій Галашевський не береться прогнозувати їх в Україні – наразі вирощування лікарських трав це нішевий напрямок.


Однак журналісти SEEDS, які спілкувались не з одним вітчизняним заготівельником достеменно знають: чимало лікарських трав Україна імпортує. Відтак ця доволі прибуткова ніша у вітчизняному аграрному секторі досі напівпорожня.   

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!