Лікарські трави на експорт: українські фермери знайшли нову нішу з гарним заробітком

0 203

Останніми роками аграрії заходу України перекваліфікувалися із овочів борщового набору на вирощування лікарських трав. Цей ринок складний, але перспективний, прибутки з продажу трав — через три-п‘ять років, пише SEEDS.

Сьогодні на цьому ринку працюють десять компаній, вирощують трави на полях площею понад дві тисячі га. Чому саме трави? Бо підходять для різних сфер — фармації, косметології, харчової сфери, розповів директор компанії «Добротрав» Євген Шумейко.

«Попит на трави зростає, але і зростають вимоги до якості сировини. Є багато різних аналізів трав, аби вони потрапили на міжнародні ринки. Зокрема, є попит на трави з логотипом «Органік». Були випадки, коли фермери кропили трави спреєм від шкідників, а коли зібрали та посушили, був запах спрею. Продавати такі трави категорично не можна.

Є тренд на здорове харчування, а лікарські трави, спеції – якраз у цій царині. Глобальний ринок трав зростає з року в рік. Попри війну, покупці наших трав — США, Японія, Китай, Індія та країни ЄС — найчастіше Німеччина, Болгарія та Польща», – каже Євген Шумейко.

Читайте також:  Українські виробники чимало втрачають: квіти бузини та шипшина мають величезний попит у Європі

За його словами, до війни споживання лікарських трав в Україні сягало тисячі тонн в рік. Але потім ринок обвалився. Причина — за кордон виїхали жінки з дітьми, які купували лікувальні трави для чаїв та інших лікувальних процедур. Тепер трави вирощують переважно для експорту.

«У попиті – бузина, валеріана, кропива, подорожник, шавлія. Зокрема, шавлію беруть, як спецію. Великий споживач шавлії – США. Її також вирощують у Європі. Великий плюс шавлії – не вибаглива до вирощування і можна зекономити на прополюванні бур’янів. Шавлія виділяє речовини, які блокують ріст бур’янів. Також популярною є меліса, кропива», – цитує слова пана Євгена «Високий замок».

Останніми роками ціни на лікарські трави зростають і в Україні, і в ЄС. Минулого року найдорожчою була Арніка — 250−300 доларів за кілограм. Справа в технології виробництва. Рослина росте лише в Карпатах, для неї потрібен комплекс сприятливого клімату та вологості. Ще один нюанс високої ціни — вчені виявили протиракові властивості Арніки. Після цього у світі різко збільшилася ціна Арніки — щонайменше втричі.

У рейтингу найдорожчих трав — сушена пелюстка волошки. За кілограм правлять тисячу гривень.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!