Лондонський дизайнер створює лампи з використанням грибного міцелію

0 148

Лондонський дизайнер Нір Мейра створив серію незвичайних настільних ламп в стилі мінімалізму. В якості синтетичного матеріалу він використав грибний міцелій. Про це повідомляє AGRODAY.

Настільні лампи справді незвичайні. Абажур для кожної з них виготовлений з вегетативної частини гриба. Підставка виготовлена з металу. Під час роботи лампи джерело світла спрямовується на абажур, створюючи м’яке і заспокійливе освітлення.

Дизайнер працює з лондонським стартапом Biohm, і кожен абажур створюється на основі природних біологічних процесів. Зокрема, для виготовлення ламп було використано паперові відходи: їх помістили в спеціальну форму, додали міцелій і потім залишили рости, контролюючи температуру і рівень вологості. Через два тижні паперові відходи поглинулися цвілевим грибком, залишаючи основу, яку згодом витягнули з пліснявої субстанції, висушили і спресували до утворення  капелюшка абажура.

На думку дизайнера, міцелій настільки швидко поглинає відходи, що «грибна технологія» може стати в нагоді для створення меблів і будматеріалів, істотно зменшивши синтетичні матеріали.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!