Лохина Река потрапила до Реєстру сортів рослин придатних до вирощування в Україні

0 460

В Україні зареєстровано сорт лохини Река. Нещодавно ТОВ “Фрутек” вдалося внести сорт до Реєстру сортів рослин придатних до вирощування в Україні (заявка 18501003), повідомляється на офіційному сайті підприємства.

За словами керуючого партнера розсадника “Фрутек” Олега Босого, сорт Река – це шедевр Світової селекції.

“Багато вітчизняних виробників його вже добре знають, проте включення його до Державного Реєстру та легалізація садивного матеріалу дозволить виробникам скористатися програмами підтримки розвитку садівництва та отримати часткове відшкодування при купівлі сертифікованих саджанців”, – каже експерт.

“Сорт Река було створено на дослідній станції Руакура (Ruakura) у Новій Зеландії та виведено на ринок у 1985 р. Батьківські форми для селекції, E118 (Earliblue x Ashworth) x Bluecrop були надані Університетом штату Арканзас та USDA.

Река – один з перших сортів чорниці (лохини) високорослої у Світі, який було захищено Патентом на сорт рослин США (заявка 102151), термін дії якого завершився у 2007 р”, – йдеться у повідомленні розсадника.

“Река – один з найменш вибагливих сортів чорниці (лохини) високорослої. Він має відмінну стійкість до хвороб, чудову адаптивність  та добре росте і плодоносить на мінеральних та важких за механічним складом грунтах при мінімальному внесенні субстрату.

Зимостійкість цього сорту співставна з загальновідомим сортом Блукроп, тому цей сорт придатний для вирощування у всіх кліматичних зонах України.

Сорт дуже швидко формує потужний продуктивний кущ і виходить на максимальну продуктивність значно раніше, ніж загальновідомі сорти Блукроп, Дарроу чи Ерліблу”, – додають у компанії.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Фрутек

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!