Львівські фермери будуватимуть сушарки для ягід і фруктів, що працюють на сонячній енергії

0 1 987

Чимало збитків коронакриза завдала галузі туризму, зокрема у Карпатах. Кількість туристів зменшилась колосально, і люди у горах тепер мають менше шансів заробити. Рішення знайшли місцеві ентузіасти – будуватимуть сушарки для ягід та фруктів, у перспективі планують продавати продукцію до Європи.

У селі Коростів, що на Львівщині місцевий фермер Любомир Шерстюк та винахідних зі Львова Юрій Дудикевич планують створити унікальну сушарку на горищі будинку, яка за допомогою лише сонячного світла висушуватиме ягоди, фрукти, гриби, трави.

“У всіх у селі є вільне велике приміщення – це стріха, горище, яке використовується по-мінімуму. Тому плануємо зробити таку робочу модель. Побудуємо сонячний колектор, а до нього зробимо сушильну камеру і протестуємо цього літа, як вона працює.

Якщо б воно все вийшло, ми б хотіли пропонувати, щоб така сушильна камера була не тільки у нас, але й в інших, ділитися цим досвідом. Хочемо стимулювати, щоб люди не лише збирали ягоди по горах, але почали вирощувати самі свої ягоди і потім їх сушили”, – говорить Любомир Шерстюк.

Сушити такою сушаркою можна буде півроку, починаючи він травня і закінчуючи жовтнем. Сонячні абсорбери – це металеві пластини, які накопичують до 90% сонячної енергії, передаватимуть енергію далі на стіну з костриць льону і вапна, яка засвоюватиме енергію і триматиме її, нагріваючи воду.

Такі абсорбери виготовляють за кордоном і вони значно дешевші, ніж сонячні батареї чи інші засоби відновлювальної енергетики.

“У перспективі ми хочемо створити кооператив у селі, щоби люди нормально жили на своїй землі і на ніякі заробітки не їхали. Я вже порахував, що кооператив зможе за півроку виготовити до 100 тонн сушеня! Але для цього треба буде збудувати декілька сушарок.

Більше того, маю проєкт сушарки і парника під одним дахом. Влітку би працювала як сушарка, а зимою як парник, у якому можна вирощувати якусь зелень. Бо абсорбери можуть акумулювати сонячну енергію і взимку”, – каже Юрій Дудикевич.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією dyvys.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!