Лютневі дощі повернули полям України втрачену вологу

1 1 328

Середньомісячні температури за лютий на всій території України перевищили не тільки лютневі, а й березневі багаторічні кліматичні норми. Протягом місяця значна кількість опадів сприяла покращенню ситуації з вологозабезпеченням ґрунту.

Якщо така ситуація з опадами повториться в березні, то слід очікувати на гарні врожаї.

Наразі складна ситуація з вологості ґрунту залишається в Чернівецькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Найнижчий рівень зволоження ґрунту 22-25% на Півдні за винятком Запорізької області. Краще зволожені землі 29-30% в Закарпатській області, а також на Сході.

Найменша кількість опадів по відношенні до інших областей випало в Житомирській, Сумській та Чернігівській областях. Загалом кількість опадів задовольнила потреби всієї території України.

Температура ґрунту сприяла виходу озимих культур зі стану спокою. Морози були несуттєві й тривали незначний період часу. Середня температура коливалась від +2 до +4°С, в південних областях +5°С. Мінімально опускалась майже до -8°С морозу в Харківській області.

В лютому нічна температура перебувала в межах -17…-5°С морозу, денна температура коливалась від +11 до +19°С вище нуля. Мінімально температура опускалась до -17°С в Донецькій області. Максимально зафіксована температура +19°С в Одеській області.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Метео Фарм

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Валерій пише

    Що за бред? Де ви бачили в лютому дощі і морози?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!