Майстри з Рівенщини будують унікальні хатинки для бджолиної терапії

0 1 192

Анатолій Босик та Іван Дуліпа з села Озеро що на Рівенщині займаються досить незвичайною справою – майструють так звані апібудиночки.

Ще з давніх-давен люди знають про цілющі властивості продуктів бджільництва. Якщо говорити про апібудинки, то лікування відбувається за рахунок “сну на вуликах”. Людина не бачить самих бджіл, вони знаходяться під лежанками, але вібрації, які створює бджолина сім’я, є цілющими, проте найважливіше – це те тепло, яке продукують бджоли для обігріву своїх діток.

Не варто лишати поза увагою і той факт, що біополе бджоли та людини ідентичне, тому вони легко вступають у дію. А повітря в апібудинку просочене запахом воску, смол, що дуже позитивно впливає на самопочуття людини.

Самі будиночки – це невеличкі споруди з ліжками, що розташовуються безпосередньо на бджолиних вуликах. Лежанки зроблені так, що жодна бджола не вжалить відвідувача.

При майструванні апібудинків необхідно враховувати чимало аспектів, адже вони не повинні нанести жодної школи бджолиній сім’ї та людині, яка прийшла на курс апітерапії. Тому обов’язковою умовою апібудинку повинна бути натуральність матеріалу для будівництва.

Як розповів нам пан Анатолій, тут навіть діаметр цвяхів відіграє важливу роль. Але і це ще не все. Вентиляція, провітрювання, вологість також важливі. Слід пам’ятати про розташування самого апібудинку, всередині якого повинна бути тверда лежанка для сну.

“Усе це забезпечить активну діяльність бджолиної сім’ї, яка в подальшому повинна оздоровлювати людину. Плануючи побудувати такий будиночок, звертайтеся до тих будівельників, хто точно знає, про що йдеться, аби не нашкодити бджолиній сім’ї та в подальшому людям. При виборі апібудинку попросіть, щоб вам пояснили і продемонструвати дотримання відповідних норм”, – додає тесля.

Власники незвичних будиночків перед тим, як запрошувати людей, випробували властивості бджолотерапії на собі. Переконують: ефект перевершив сподівання. Шум бджіл як шум моря, а повітря, яке йде з вуликів, лікувальними властивостями не поступається морському.

Пан Анатолій вважає, що апібудинки позитивно впливають на самопочуття, працездатність та психо-емоційний стан людини. Така методика допомагає заспокоїти нервову систему, нормалізувати кров’яний тиск, підняти імунітет, лікувати неврози, шкірні захворювання та багато іншого.

“Ціни встановлюють власники апібудинків. На це впливає територія розташування, адже в рекреаційних зонах ціна однозначно вища. У нашому регіоні таких будинків ще не дуже багато, тож відсутність конкуренції теж впливає на вартість. Також все залежить від того, що входить у вартість (тривалість сну в будинку, а це від 1 до 2 годин, чаї, масажі і т.д.). Середня ціна 200 грн”, – каже майстер.

Тож якщо маєте у господарстві вулики, можете розшити сферу діяльності та при бажанні освоїти й апітерапію.

SEEDS.org.ua за інформацією volodymyrets.city

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!