Майже 50 видів екзотичних рослин вирощує фермер з Черкас

0 67

Черкащанин Костянтин Опарин вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів, до назв яких українське вухо не звикло. Усього в колекції черкащанина близько 50 видів екзотичних рослин.

Костянтин запевняє: фрукти, вирощені вдома, набагато смачніші за завезені до місцевих супермаркетів із заморських країн. Домашні стовідсотково натуральні, екологічно чисті і смачні. Більше того у домоволодінні черкащанина є такі фрукти, яких на прилавках місцевих супермаркетів і не знайти.

Плодами, вирощеними Костянтином, здебільшого ласують його рідні та друзі. Наразі якраз достигає другий урожай інжиру, який плодоносить двічі на рік. У чоловіка декілька сортів цієї рослини.

Черкащанам садолюб пропонує саджанці своїх екзотичних рослин. Разом із саджанцями він за потреби підтримує нових господарів консультаціями та порадами. Свою ж колекцію також розширював через спілкування із любителями екзотичних рослин у соцмережах та тематичних форумах, де цитрусоводи та екзотоводи діляться досвідом і інформацією. Частина саду чоловіка знаходиться у Черкасах, решта росте за містом у батьківській хаті.

Для того, аби в наших умовах виростити екзотичні плоди, не потрібно особливих умов, навіть теплицю мати не обов’язково. Свої рослини Костянтин влітку виносить на вулицю, адже мешкає у приватному будинку, а взимку частину рослин тримає в помешканні, на підвіконнях, частину зносить у холодний та темний підвал.

Для наших умов та клімату підходять лише самозапильні рослини. Свій сад Костянтин обов’язково підживлює. Для того щоб рослини плодоносили їм потрібні фосфор, калій, а для росту — азот. При грамотній підкормці з рослини, що росте у горщику, можна зібрати кількакілограмовий урожай фруктів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Вечірні Черкаси

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram та YouTube. Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано