Майже 50 видів екзотичних рослин вирощує фермер з Черкас

0 192

Черкащанин Костянтин Опарин вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів, до назв яких українське вухо не звикло. Усього в колекції черкащанина близько 50 видів екзотичних рослин.

Костянтин запевняє: фрукти, вирощені вдома, набагато смачніші за завезені до місцевих супермаркетів із заморських країн. Домашні стовідсотково натуральні, екологічно чисті і смачні. Більше того у домоволодінні черкащанина є такі фрукти, яких на прилавках місцевих супермаркетів і не знайти.

Плодами, вирощеними Костянтином, здебільшого ласують його рідні та друзі. Наразі якраз достигає другий урожай інжиру, який плодоносить двічі на рік. У чоловіка декілька сортів цієї рослини.

Черкащанам садолюб пропонує саджанці своїх екзотичних рослин. Разом із саджанцями він за потреби підтримує нових господарів консультаціями та порадами. Свою ж колекцію також розширював через спілкування із любителями екзотичних рослин у соцмережах та тематичних форумах, де цитрусоводи та екзотоводи діляться досвідом і інформацією. Частина саду чоловіка знаходиться у Черкасах, решта росте за містом у батьківській хаті.

Для того, аби в наших умовах виростити екзотичні плоди, не потрібно особливих умов, навіть теплицю мати не обов’язково. Свої рослини Костянтин влітку виносить на вулицю, адже мешкає у приватному будинку, а взимку частину рослин тримає в помешканні, на підвіконнях, частину зносить у холодний та темний підвал.

Для наших умов та клімату підходять лише самозапильні рослини. Свій сад Костянтин обов’язково підживлює. Для того щоб рослини плодоносили їм потрібні фосфор, калій, а для росту — азот. При грамотній підкормці з рослини, що росте у горщику, можна зібрати кількакілограмовий урожай фруктів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Вечірні Черкаси

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!