Малопродуктивні землі України можу принести непоганий прибуток за рахунок вирощування особливих рослин  

0 263

В Україні плантації енергетичних рослин станом на 2019 рік складали лише 6400 га. Проте в Україні налічується близько 4 млн га малопродуктивних та деградованих земель. Вони не є придатними для сільськогосподарських культур і часто залишаються незадіяними, пише Урядовий портал.

«Вирощування енергетичних рослин – перспективний напрямок для України. Це шлях до швидшої декарбонізації, скорочення викидів парникових газів та енергетичної незалежності держави», – розповів заступник Міністра енергетики України з питань євроінтеграції Ярослав Демченков.

Як пояснив в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура вирощування енергетичних рослин на маргінальних землях є оптимальним рішенням, яке дозволить одночасно:

  • отримувати прибуток з малопродуктивних земель та поступово відновлювати їх родючість без додаткових витрат бюджету;
  • заміщувати імпортний газ місцевими видами палива;
  • створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджетів всіх рівнів;
  • сприяти декарбонізації процесу виробництва теплової енергії.

За словами заступника Голови Держенергоефективності Юрія Шафаренка максимальний потенціал заміщення газу завдяки вирощуванню енергетичних рослин та їх використанню для виробництва енергії становить в еквіваленті до 20 млрд м3 у рік.


Зважаючи на той факт, що у 2020 р. Україна імпортувала майже 16 млрд м3 газу, питання використання енергорослин як джерела біомаси – актуальне як ніколи.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!