Масова загибель бджіл на Київщині

0 244

У селах Стрижавка Ставищенського району та Лобачів і Нове Життя — у Володарському районі Київської області зафіксували масову загибель бджіл. Загинули близько 200 бджолосімей. Ймовірною причиною може бути отруєння хімікатами, якими обробляли поля.

“Звернулися зі скаргами 10 господарств. Поліція склала протокол. Сільський голова тепер має зібрати всіх представників господарств і з’ясувати, хто став причиною лиха”, — сказав голова Спілки пасічників Ставищенського району Петро Шалієвський.

За результатами розслідування обласної Держпродспоживслужби встановили, що декілька агропідприємств обробляли ґрунт гербіцидами на посівах кукурудзи. Пасічників не попередили.

Петро Шалієвський додав, що зразки загиблих бджіл відправили для дослідження в Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

“Ситуація, як і торік, катастрофічна. Ми всю зиму спілкувалися з агропідприємствами. Але вони відказують, що працюють за певною технологією. Найгірший обробіток у денний час медоносних культур — внесення грунтових гербіцидів. Коли через аерозольні хмари пролітає бджола, то або гине зразу, або несе цю отруту в сім’ю”, — зауважив голова Спілки пасічників.

Держпродсподживслужба вже підготувала законопроект, який передбачає штрафи для аграріїв, які не попереджають пасічників про обробку полів. Верховна Рада його поки що не розглянула.

SEEDS.org.ua за інформацією gazeta.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!