Мед в баночці з воску: неймовірне ноу-хау українців вразило весь світ

12 75 758

Пакувати мед у віск… Таке дивовижне рішення для зберігання не менше дивовижного продукту могли придумати тільки бджоли, і наші неймовірні співвітчизники з Дніпра.

У світі аналогів немає – запевняє директор молодої української компанії MEDUSHA Андрій Горбонос. До слова, MEDUSHA – ще один ексклюзив, іменний. Розшифровується не інакше, як “мед з душею”. Чи вдалося душевному меду достукатись до сердець українських покупців, вирішив розібратися SEEDS.

– Як давно в Україні з’явилися такі незвичайні медові товари?

– Нашій компанії трохи менше року. Ми – нове слово в сфері українських подарунків. Україну знають за такими словами, як “сало”, “горілка”, за приголомшливим Петриківським розписом. Та й мед український знають, але знають просто мед. Таку продукцію, як наша, у всьому світі не робить ніхто. Крім нас і бджіл.

Директор компанії MEDUSHA Андрій Горбонос

 

Ми, по суті, повторили шлях бджоли в природі. Все те, з чого складається наш продукт, не містить жодних штучних елементів, створених людиною. Тут тільки мед і тільки бджолиний віск, який зберігає всі корисні властивості меду. Ми лише додали йому певної форми.

– І як вам вдається досягати бажаної форми?

– Створюємо спеціальні силіконові форми і в них відливаємо нашу продукцію з воску. У нас налагоджене виробництво. Віск перед відливом плавиться, очищається. Цікава інформація: на 10 грам меду бджола дає 1 грам воску. Віск – це ще й дефіцит.

– Що потім, після того, коли мед з’їли? Куди подіти цей дефіцитний віск?

– Власне, з воском можна зробити все, що завгодно. Можна переплавити і зробити з нього свічку, створити косметологічний засіб на його основі. Ми ж рекомендуємо ці баночки не викидати – туди можна знову залити мед, або засипати цукор, чи покласти варення. Або ж просто поставити туди олівці, ручки – і у вас на столі буде приємний і ароматний пенал.

– Звідки надходить мед?

– У нас є контракт з пасічниками з великою асоціацією пасічників. Все те, що дістається з вулика, одразу ж їде до нас. Без обробки, без розігріву, без нічого.

Ми пред’являємо певні вимоги. Бджіл узимку цукром не годують. Є всі сертифікати на віск або мед, паспорта пасік. В нашій продукції зацікавлені покупці з Арабських Еміратів, Ізраїлю.

– Останнім часом слоганом: “мед – це продукт місцевості” озброїлися багато бджолярів України. У вас є регіональні переваги щодо меду?

– Абсолютно згоден з тим, що мед – це продукт місцевості, але для нас місцевість не має значення. Для нас важливо, щоб мед був натуральним, щоб бджіл не годували цукром, і ми вважаємо за краще використовувати мед акації, оскільки цей мед найменш алергенний, він найдовше не кристалізується, до двох років.

Ми відкриті для співпраці з усіма областями України. Того, хто виробляє мед, згідно з нашими вимогами, ми будемо раді бачити нашим партнером.

– Кому прийшла в голову ідея створення такого чудового продукту?

– Щоб розповісти про це, потрібно написати цілу книгу. Це був дуже складний шлях. Це було дуже непросто – доводилося працювати по 26 годин на добу.

– У магазинах вітчизняних або зарубіжних вже з’явилися ваші медові сувеніри?

– Можна купити нашу “Медушу” в UAmade, Le Silpo. Ми тільки на початковому етапі розвитку, але у нас вже були поставки в Іспанію, про нашу продукцію знають в Канаді, у Франції. Крім того у нас є сертифікат Kosher і Halal.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
12 Comments
 1. Маточне молочко пише

  неймовірно круто !

 2. Сергій пише

  Класна ідея, але шкода що не ноу-хау і не українців
  https://www.youtube.com/watch?v=LTW48SkZDlo

 3. Наталья пише

  Все геніальне – просто! Тепер дивуємься – чого раніше ніхто не здогадався робити такі ємності з воску! Молодці ця фірма! Та й ми будемо мріяти про такі баночки для меду – таке зберігання меду буде – 100% екологічне!

 4. Васьок пише
 5. Роман пише

  Креативно і оригінально.
  Але форма превалює над вмістом…
  Це оригінальна цяця.

 6. Юрій пише

  В Россії точно в такій упаковці продають мед уже декілька років, тому цитата: “У світі аналогів немає – запевняє директор молодої української компанії MEDUSHA Андрій Горбонос” і ще дещо м’яко кажучи не правда!!!
  Тихенько злямзили ідею один в один і видають за свою!
  Я не проти гарної ідеї, але не видавайте за свою!
  Прикро за земляків українців у даному випадку…

  Введіть запит в Гугл “мед в восковой упаковке” і побачите.

 7. Андрій пише

  Доброго дня. Мене цікавить чи можна його купляти в Америку які партії ви можете робити. Якщо це коментар для редакції то будь ласка повідомте мені Реквізити компанії яка це виробляє. Дякую.

  1. Seeds пише

   https://medusha.org/uk/ звертейтесь до першоджерела.

 8. Богдан пише

  Вітаю )))
  Як з вами можна зв’язатись ?

 9. Віталій пише

  Який туди заливають мед? Через який час після викачки?

 10. Саша пише

  Круто конечно!
  Но идея не нова – такие биобанки уже давно существуют…

 11. Sergey пише

  Воск в пчеловодстве это такой же ресурс, как и мед.
  Чтобы произвести воск, пчелам нужно активно питаться.
  Плюс 1кг воска в улье – это для пчеловода минус 3-5кг меда.
  Именно поэтому пчеловоды воск обычно используют многократно.

  Исходя из предложенных цен получается 1г упакованного меда 1грн.
  Или 1кг = 1000 грн.
  И это без логистики.
  При том, что 1кг в стекле стоит 100грн.
  Удачи!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!