Менше хвилини на обробку гектара – унікальні можливості нового нового українського безпілотника

0 609

Наш безпілотний літак дозволить фермерам різко скоротити використання на полях всілякої хімії. У цьому запевняє аграріїв організатор стартапу AeroDrone Юрій Педерій з Києва. За його словами, на обробку гектара посівів його творіння витрачає лише півсклянки пального. Чи так це – читайте в невеликому інтерв’ю експерта.

– Невже так мало пального необхідно вашому апарату?

– Тут справа ось у чому: зараз в Україні приблизно 90 відсотків посівів обприскують, як і півстоліття тому, за допомогою тракторів. Цей спосіб має істотний недолік: на кожен гектар доводиться виливати по кілька сотень літрів розчинених хімікатів!

Наш безпілотник справляється з аналогічними завданнями, розпорошуючи на одному гектарі не більше двох літрів пестицидів, гербіцидів або добрив – це приблизно в 100 разів менше, ніж розпорошує трактор.

Ще один важливий аспект: при обробці гектара посівів трактор витрачає в середньому 1,2 літра пального, а наш літальний апарат – лише півсклянки (100 грамів). Безпілотник розпорошує засоби захисту рослин на швидкості 100 кілометрів на годину, завдяки чому на обробку одного гектара витрачається менше хвилини!

– Скільки таких безпілотників ви вже створили?

– Поки три. У нашому ангарі на аеродромі “Чайка” під Києвом будуються ще два. На нинішній рік у нас амбітні плани – зібрати 30 безпілотних літаків. Для цього разом з партнером зараз організую в Києві підприємство.

Там збиратимуть по одному літаку на тиждень, а в 2021-му – ще більше. На покупку всього необхідного для цього авіазаводу нам потрібні інвестиції, тому вирішили поборотися за грант (його сума від 25 до 75 тисяч доларів) від Українського фонду стартапів (це державна структура).

– Скільки ж коштує ваш літальний апарат?

– Вартість нашого безпілотника значно нижча, ніж подібних літаків, створених відомими закордонними фірмами. Важливо, що наш безпілотний апарат здатний окупити свою вартість за один сільськогосподарський сезон.

– У вашої крилатої машини є конкуренти?

– Звичайно. Але в основному це коптери. Вони працюють на електричних двигунах. Одного заряду акумулятора їм вистачає на десять – двадцять хвилин польоту. Відтак  потрібно брати з собою кілька запасних. А коли заряд витратиться, підзарядити акумулятори в полі ніде.

У нас таких проблем не виникає: ми оснастили безпілотник двигуном внутрішнього згоряння (працює на 95-му бензині). Беремо з собою в поле каністру пального, і цього з головою вистачає на весь робочий день, нехай він навіть буде тривати від світанку до заходу сонця.

До того ж не забувайте, що наш апарат піднімає 60 кілограмів, тоді як його аналоги – в кілька разів менше. До того ж створений нами безпілотний літак можна застосовувати не тільки в сільському господарстві.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Фактів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!