Мешканці Миколаївщини збирають кісточки плодових дерев, щоб відновити ліси та посадки

0 116

У селі Лимани Галицинівської громади менше ніж за тиждень назбирали близько 30 кілограмів кісточок від вишень, черешень, абрикосів та персиків. Їх передадуть лісівникам. Саджанці цих дерев планують висадити у лісах та посадках Миколаївщини, пише SEEDS.

Про це повідомила староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

“До нас звернувся за допомогою лісничий Сергій Григорович. І каже: “Федорівно, давай, прояви ініціативу”. Я навіть і не думала, що то така актуальна тема, чесно. Але врожай черешні, абрикоси, персика в цьому році просто супер. І наші люди відгукнулися”, — розповіла Наталія Панашій Суспільному.

Співпраця з лісництвом у такий спосіб для місцевих відбулась вперше. Збір кісточок відбувається цілодобово. Далі зібраною сировиною займатимуться лісничі. Зі слів головного лісничого філії “Південний лісовий офіс” ДП “Ліси України” Василя Дорошука, кісточки висівають в розсаднику.“Доглядаємо, створюємо саджанці, які в майбутньому використовуємо для створення лісових насаджень. Ми їх створюємо або ремізами або додатково вони слугують листяною породою, як протипожежні заходи і також допомога фауні дрібній”, — розповідає Василь Дорошук.

За словами Василя Дорошука, у Миколаївській області станом на червень 2024 року під розсадники задіяли майже 30 гектарів. Саджанці там ростуть близько двох років. При їх пересаджуванні виживає понад 80 відсотків дерев. Подібна практика відбувається і з шишками та жолудями, які передають люди.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!