Ми – світові лідери: кращі позиції України з аграрного експорту

0 35

Аграрна галузь забезпечує значну частку ВВП України. Сільське господарство постійно розвивається, зростають обсяги експорту окремих продуктів, повідомляє SEEDS. У чому ж Україна перша?

Попри невдалий для світової економіки рік, пандемію, яка посилила кризу, Україна досить вдало показала себе на зовнішніх ринках аграрної продукції, вважає старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Богдан Духницький.

Наразі наша країна займає кращі світові позиції за обсягами експорту ріпаку, соняшникової олії, меду та інших продуктів. Зокрема, у 2020 році було продано 6860 тис. тонн соняшникової олії, що дозволило Україні стати глобальним експортером номер один.

“Збільшивши продаж шроту і макухи (переважно з соняшнику) з 4957 тис. т у 2019 році до 5522 тис. т (+11 %) у 2020 році, Україна стала лідером серед експортерів цих продуктів на міжнародному ринку. Наша держава також очолила світовий рейтинг експортерів проса, наростивши торік більш ніж вдвічі – до 116 тис. т – кількісні обсяги його зарубіжних продажів. Крім того, Україна стала другою серед країн-експортерів ячменю, меду та ріпаку, загалом зміцнивши свою присутність на світових ринках цієї продукції”, – говорить Богдан Духницький.

2020 рік також став вдалим для експортерів меду – у світовому рейтингу Україна піднялась на дві позиції.

“Помітний стрибок вгору – з четвертої на другу позицію – вітчизняні експортери здійснили 2020 року щодо меду. Збільшивши проти 2019 року обсяги його продажів до країн світу майже у півтора разу (+ 45%) – до 81 тис. тонн, вони поступились лише абсолютному лідеру – Китаю, який торік продав за кордон 132 тис. тонн продукту”, – зазначає фахівець.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!