Мільйони доларів заробляють китайські фермери у соціальних мережах

0 1 596

Тоді як в Україні та Європі все ще тривають урбанізаційні процеси – люди виїжджають з сіл та маленьких містечок у мегаполіси, – у Китаї почалися зворотні тенденції. Все частіше молоді китайці повертаються у сільську місцевість, де жили їх батьки, чи бабусі й дідусі. Пандемія коронавірусу лише прискорила цей процес, повідомляє SEEDS.

Після початку поширення COVID-19 більш ніж 23 млн китайських робітників-мігрантів не змогли їздити на роботу в міста. Коли транспортна система країни зупинилася, сільськогосподарська продукція псувалася на сховищах. У той же час споживачі на карантині почали набагато частіше готувати і попит на продукти зріс, повідомляє Bloomberg. Через це великої популярності в Китаї набув продаж їжі в Інтернеті. Зокрема, більш популярними стали платформи, де фермери продають свої овочі, фрукти та іншу сільськогосподарську продукцію в режимі онлайн – під час відеотрансляцій.

Завдяки цьому за два роки деякі дрібні фермери змогли стати доларовими мільйонерами. Так, наприклад, завдяки соціальній мережі ByteDance Ltd. (китайський близнюк TikTok) фермер Їнь Гуовей (Jin Guowei) з провінції Юньнань, який продає свою продукцію під ніком Brother Pomegranate (Брат Гранат) і має 7,3 млн підписників, за минулий рік заробив 46 млн доларів. Він влаштовує своєрідні онлайн-аукціони і продає фрукти за високими цінами.

Ще одна фермерка, Гуо Ченгченг (Guo Chengcheng), яка має 2,3 млн підписників, отримує більш ніж 50 тис. замовлень і заробляє 1,4 млн доларів на місяць.

Попри популярність таких соціальних мереж, попит на інтернет-продажі від фермера до столу зростає. Китайські малі та середні виробники вже сьогодні не здатні задовольнити його. Згідно з розрахунками вчених з Китайського аграрного університету, до 2025 року дефіцит талантів для сільської електронної комерції збільшиться на 61,3% до 3,5 мільйонів людей.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!