Милованов пояснив, чому яблука в Україні дорожчають, а цибуля дешевшає

0 1 469

Міністр економіки Тимофій Милованов дав пояснення, чому ціни на яблука впали минулого року, але зросли в цьому, і чому з цибулею сталось навпаки. Про це Глава Мінекономіки написав на своїй сторінці у Facebook.

“Пояснення дня. Чому ціни на яблука впали минулого року, але зросли в цьому? І чому з цибулею сталось навпаки – ціна сильно зросла минулого року, але має впасти цього?

Зміни цін на продукти залежить від великої низки факторів: інфляції, зміни кон’юнктури ринку – попиту та пропозиції, зміну вартості виробництва, тощо. Найважливіша, на мою думку, рушійна сила подібних змін — це зміна пропозиції на ринку. Розберу два кейси: з яблуками та цибулею.

Минулого року, врожай яблук був рекордним для України (1,46 млн тонн), у результаті чого істотне збільшення пропозиції яблук на ринку спричинило значний тиск на їх ціну у бік зменшення (у результаті маємо зменшення ціни на 42,7%).

Цього ж року, не передбачається рекордного врожаю, а відтак пропозиція буде меншою в порівнянні з минулим роком. Маємо зворотний ефект – збільшення ціни на 56,4%”, – пише Тимофій Милованов.

“Зворотна ситуація відбувається з урожаєм ріпчастої цибулі. Минулий рік характеризувався найнижчим рівнем врожаю даної культури за останні 10 років (883,9 тис. тонн), що призвело до зростання у цін більш ніж утричі. За цьогорічними прогнозами, урожай має бути більшим, а відтак ціна на ріпчасту цибулю стрімко падає.

Така ж логіка стосується цін і на інші продукти харчування. Зміна цін – це важлива компонента ринкової економіки, що надає сигнали виробникам для прийняття управлінських рішень. Яких саме рішень? Збільшувати пропозицію тих товарів, на які зростають ціни, і зменшувати пропозицію тих товарів, на які ціни падають”, – додає Милованов.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!