Мільярд прибутку від експорту: як розвивається органічне сільське господарство в Україні?

0 284

Український аграрний бізнес дедалі частіше звертає увагу на сектор органічного виробництва. Значна частка продукції таких господарств спрямовується на експорт. Ця ніша має значний потенціал для розвитку і постійно розвивається. Так, за останні п’ять років площі земель, де займаються органічним господарством в Україні зросли у півтора раза, пише SEEDS.

“Протягом останніх п’яти років площа земель під органічним виробництвом в Україні збільшилася майже у 1,5 рази (з 289 тис. га у 2017 році до 422 тис. га у 2021 році). Наша держава є найбільшим експортером до ЄС органічних зернової та олійної продукції, на експорт також відправляється соя, мед, овочі та фрукти разом із продуктами їхньої переробки. Діяльність із дотриманням правил органічного виробництва наразі здійснюють 528 операторів”, – говорить Тарас Висоцький перший заступник Міністра агрополітики та продовольства.

Україна займає четверте місце у переліку постачальників органічної продукції до ЄС. Обсяги експорту таких продуктів постійно зростають, і хоча війна внесла свої корективи у цей процес, представники агро налаштовані позитивно.

“До 2030 року Україна планувала збільшити експорт органічної продукції до 1 млрд доларів, і ми активно рухатимемося до цього плану, удосконалюючи національне законодавство у сфері органічного виробництва”, – зазначає Тарас Висоцький.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!