Міни на полях України шукатимуть агродрони

0 267

Польський благодійний фонд “Fundacja POSTUP” протестував на Київщині нову технологію ідентифікації мін і вибухових предметів за допомогою дронів, пише SEEDS.  

Ця система сканування боєприпасів називається магнітометр, який використовується разом із комерційним дроном для обприскування полів. До нього додатково розробили виніс – конструкцію, яка кріпиться до безпілотника.

“На основі цієї системи ми скануємо певне поле, обробляємо дані і отримуємо карту мінного поля, яке сапери можуть далі використовувати у своїй роботі”, — розповів засновник і директор фонду Влад Козак “Укрінформу“.

Як це працює. У виніс вставляється магнітометр – це карбонова палиця довжиною трохи більше метра, на кінцях якої знаходяться два сенсори із частотою 200 Герц. Вони заміряють магнітний фон поля.

Коли безпілотник злітає, то магнітометр опускається на відстань орієнтовно два метри від нього. Це дозволяє утримувати його ближче до поля (0,3-0,7 м) та подалі від самого БПЛА, оскільки в ньому багато металевих елементів.

Читайте також: Мешканець Дніпра обладнав у бомбосховищі вертикальну ферму

Дані фіксуються з магнітометра та дрона, аби уникнути похибки вимірювання, що може становити до двох метрів. Нині розробники працюють над покращенням виносу та проводять випробування на тестових полях.

“Вже проводили тестування на реальному мінному полі – у Балаклійському районі Харківської області”, — каже Козак.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!