Міняв соняшник на пальне: як українські фермери впорались з посівною

0 1 473

Цього року посівна найтяжча за всі роки незалежності України. Крім потенційної небезпеки через бойові дії та необхідності розмінування деяких полів до проблем фермерів додалися дефіцит пального, добрив, ЗЗР, та подекуди неможливість реалізувати урожай минулого року. Аграрії виходили з ситуації по-різному, проявляли гнучкість та винахідливість. Наприклад, фермер з Чернівецької області Андрій Сливка обміняв 200 тонн соняшника на пальне, повідомляє SEEDS.

“На початку війни з нами не розрахувалися покупці зерна. Частину ми продали за “живі” гроші, а частину поміняли на міндобриво та пальне”, — зазначає підприємець.Попри це, весь урожай минулого року господарству реалізувати ще не вдалось. У сховищі зберігається 200 тонн соняшнику. Фермер нарікає на подешевшання олійних та зернових культур.

Андрій Сливка обробляє більш ніж 400 гектарів землі. Вирощує сою, кукурудзу, соняшник, пшеницю та ячмінь. Цього року для здійснення посівної, крім обміну продукції на добрива та пальне, фермер взяв кредит на суму 5 млн гривень.

Читайте також: На Харківщині у трактор на полі влучила ракета

Підприємець шукає шляхи заощадження засобів виробництва. Зокрема, розробляє технологію догляду за посівами, яка б дозволяла витрачати менше пального та інших ресурсів.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!