Міжнародні ціни на зернові переважно зростали у січні – FPMA Bulletin від ФАО

0 127

Світові тенденції цін на зернові
 
В цілому, міжнародні ціни на пшеницю та кукурудзу стали дещо міцнішими у січні. На зміцнення цін вплинули занепокоєння, пов’язані з погодою та слабший долар США. Котирування експортних цін на рис також зміцнювались в основному за рахунок відновлення попиту з боку Азії.
 

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис,
доларів США за тонну, січень 2016 – січень 2018

 
 
Попередження про аномально високі ціни
 
У 9 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Буркіна-Фасо, Ефіопія, Малі, Нігер, Нігерія, Південний Судан та Судан.
 
 
Тенденції цін на зернові у СНД
 
У країнах-експортерах субрегіону експортні ціни на борошномельну пшеницю у січні зросли, підкріплені сильним попитом та тенденціями на міжнародному ринку. У Російській Федерації зростанню цін також сприяло зміцнення національної валюти по відношенню до долара США. Внутрішні ціни на пшеницю та пшеничне борошно в цілому посилились і в Україні, в основному внаслідок зниження пропозиції борошномельної пшениці.
 
У Російській Федерації оптові ціни на пшеницю були загалом стабільними, при цьому достатні запасів компенсували тиск на ціни у бік зростання через посилений експортний попит. Незважаючи на рекордно високі темпи експорту, внутрішні запаси пшениці в січні були на 17% вище, ніж у відповідному місяці минулого року.
 

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД,
доларів США за тонну, січень 2016 – січень 2018

 

Оптові ціни на пшеницю та пшеничне борошно в Україні,
гривень за тонну, січень 2016 – січень 2018

Повну публікацію англійською мовою (18 сторінок) читайте або завантажуйте за посиланням  http://www.fao.org/3/I8668EN/i8668en.pdf
 
Слідкуйте за публікаціями FPMA Bulletin на сайті GIEWS – Global Information and Early Warning System від ФАО за посиланням http://www.fao.org/giews/reports/fpma-bulletin/en/.  

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!