Міжнародний фестиваль борщу провели на Полтавщині

0 127

У серпні на Полтавщині провели традиційний фестиваль борщу “Борщик у глиняному горщику”. Захід пройшов у центрі гончарного мистецтва, селищі Опішня, поблизу Полтави. У фестивалі взяли участь кухарі з більш ніж 10 регіонів. Загалом відвідувачі мали можливість скуштувати 80 видів борщу, повідомляє SEEDS.

Якщо ви куштували лише традиційний червоний борщ, то вам точно варто наступного року відвідати гастрономічний фестиваль на Полтавщині. Тут готують традиційну українську юшку з грибами, грушами, свининою, рибою, раками, зелений борщ та ще багато інших видів цієї страви.

Подія не лише приваблива з точки зору смаку, адже процес приготування досить автентичний. Борщ під час фестивалю готували у глиняних горщиках та чавунах, в печі та на відкритому вогнищі. Більшість кухарів одягнули автентичний одяг. Деякі готували за сторічними рецептами від бабусь-прабабусь.

Крім борщу господині проводили майстер-класи з приготування хліба на заквасці та весільних пирогів і коників, навчали традиційним обрядам та примовлянням. Пригощали не лише юшкою, а й варениками та випічкою.

“Обов’язково на фестивалі готують борщ з грушами, зі щуками, з раками, з полуницею, з куркою, з перепілкою, зі свининою, борщ підбиваний, білий, зелений. Сенс фестивалю – відродження обрядовості, традицій приготування борщу. А ще ставили за мету створити такі умови, щоб люди зближувалися, невимушено почували себе в сільській народній атмосфері”, – розповідає організаторка фестивалю в Опішні Олена Щербань.

Читайте також: Техніка для сортування овочів: що варто врахувати при виборі обладнання?

Нагадаємо, хоча в Україні вирощуванням овочів борщового набору займаються переважно малі та середні фермери, за словами Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), багато хто з них має щорічно виручку, яка обчислюється мільйонами гривень.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Полтава

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!