Міжнародну фітосанітарну електронну сертифікацію  запровадять і в Україні

0 154

В Україні почався процес впровадження системи фітосанітарної електронної сертифікації ePhyto за розробки Міжнародної конвенції з карантину та захисту рослин Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономрозвитку.

Така система допоможе модернізувати процес фітосанітарної сертифікації, спростити процес міжнародної торгівлі, підвищити прозорість під час обміну сертифікатами між країнами та отримати доступ до нових ринків, кажуть в міністерстві.

“Поточні паперові сертифікати дають гарантію імпортерам, що рослинні продукти, включаючи продукти харчування, були обстежені і визнані вільними від усіх видів шкідників, які можуть завдати шкоди їх місцевій економіці, сільському господарству і навколишньому середовищу. Проте, використання паперових сертифікатів — дорого з погляду часу і ресурсів”, — йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку.

Заступник Міністра Тарас Висоцький наголосив на важливості діджиталізації інформації, державних послуг, в тому числі в аграрному секторі.

За словами Михайла Малкова, міжнародна організація ФАО готова сприяти Україні у впровадженні системи ePhyto із залученням міжнародних експертів галузі.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!