Молоду картоплю українських виробників не купують через низьку якість

0 984

Через негоду якість української картоплі цього року гірша. До того ж пропозиція молодої картоплі на ринку достатньо висока, тому частина виробників не може реалізувати свою продукцію. Особливо складна ситуація у південних регіонах, повідомляє SEEDS.

Дощова погода затримала початок сезону збору коренеплоду. Також надмір опадів призвів до порушення балансу води і сухих речовин у молодій картоплі. Тепер вона має нетоварний вигляд та швидко псується.

Ще минулого тижня картоплю закуповували по 5 грн за кілограм, а на вихідних закупівлі взагалі практично припинились. Зокрема, така ситуація спостерігається серед виробників з Херсонської та Запорізької області.

Наразі картопля врожаю минулого року дорожча за молоду, оскільки якість продукту вища, повідомляє EastFruit.

Виробники могли б спробувати диверсифікувати постачання урожаю, але великий відсоток українських картоплярів працює неофіційно, тому не може скористатися безготівковим розрахунком, або швидко домовитися про постачання на інші ринки.

Що ж до експорту, то через пізній початок сезону місце української картоплі на ринку Білорусі зайняли постачальники з Азербайджану та Росії. Вартість та якість української молодої картоплі наразі робить її неконкурентоздатною.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!