На Чернігівщині випікають хліб за стародавніми секретними рецептами монахів

0 411

Пекарня «ХлібОК» з Мени, що на Чернігівщині, випікає хліб, створений за старовинними рецептами монахів. Власник пекарні – підприємець Валентин Боженов. Саме його виробництво прогодувало під час окупації Чернігівщини кілька громад, пише SEEDS. 

Велика війна змінила плани чоловіка щодо бізнесу, проте саме в скрутний час ще більше чернігівців спробували екологічний хліб з крафтової пекарні. Нині ж «монастирська» випічка – в їхньому щоденному раціоні.

«Маю зовсім протилежну пекарю освіту – медичну. Деякий час навіть працював фельдшером. До підприємницької діяльності прийшов у 2001 році, але пекарню започаткував лише чотири роки тому, у 2019-му.

«Чому випічка? У нашій громаді не було своєї пекарні, увесь хліб звідкись доставляли, виготовляли на заводах. Люди втомилися від такої продукції, тож виникла ідея робити своє й екологічне: без розпушувача й консервантів», – розповів Валентин Боженов ШоТам.

Рецепти хліба довелось шукати в монастирях, а досвід переймали в монахів. Відвідавши низку монастирів в Україні й за кордоном, пекарі зібрали 36 різних рецептур і жодна з них не спрацює без секретного інгредієнту.

Читайте також: В Дніпрі випекли гігантський торт у формі вишитого рушника

«Інгредієнтом, що робить наш хліб особливим, є житня закваска. Ми її отримали й продовжуємо вирощувати, але як вона народилась – ми не знаємо», – зізнається Валентин Боженов.

До окупації «ХлібОК» готував понад 40 різновидів хліба. Однак після окупації й донині в пекарні випікають лише п’ять-шість видів хліба. Кажуть, що головне – людей забезпечити, а після української перемоги обіцяють знову збільшувати асортимент.

«Щодня на прилавки пекарні виставляємо хліб житньо-пшеничний і житній, що на заквасці, і ще один різновид – на пшеничному борошні. Продукти використовуємо українські, підтримуємо місцевих виробників. Наприклад, борошно купуємо в Городнянському районі. Там аграрії вирощують і пшеницю, і жито», – розповідає пекар.

З часом Валентин Боженов планує відкрити пекарні «ХлібОК» і в інших громадах. До того ж намагається частіше організовувати благодійні акції, де продає свою випічку, а кошти відправляє українському війську.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!