На Донеччині учні заснували агрохаб і самі вирощують овочі для школи

1 646

У селі на Донеччині школярі відкрили агрохаб “Паросток”. Зараз у двох теплицях площею по 12 квадратних метрів учні сільської школи вирощують перець, помідори, капусту та інші рослини.

Як розповіла вчителька Дар’я Богданова, у школі вона викладає фізику, математику, географію. Вона зібрала команду, з якою розробили проєкт і у 2018 році опублікували його на краудфандинговій платформі Гоф.

За два тижні отримали 50 тисяч гривень від п’ятьох доброчинців. Після цього платформа надала ще 25 тисяч гривень за умовами проєкту.


“Ми складали повноцінний бюджет, це лампи спеціальні, дві теплиці, компостер, насіння, спеціальний ґрунт, добрива органічні, шланги і інші інструменти, а також два мікроскопи аби діти вивчали як проростають рослини” – розповідає вчителька.

Зараз вони вже самі окупають проєкт, у цьому році закупили кущі аґрусу та смородини. Компост роблять з опалого листя та органічних відходів з їдальні, також додають до нього спеціальні бактерії.

Дар’я розповідає, що надалі у школі планують розвиватимуть соціальне підприємництво. Один з проєктів — це вирощування мікрозелені.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Донбас

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Александр пише

    На Донетчині мінімум три Новомиколіївки. Де, конкретно, це зроблено? Яому не вказано. Це ж не комеційна реклама

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!