На експортному ринку волоського горіха Україна поступається Узбекистану

0 118

Україна може програти конкурентну боротьбу з Узбекистаном на експортному ринку волоського горіха. Про становище України як експортера даного виду продукції до країн регіону MENA (Близький Схід та ОАЕ) повідомляє ukrainefood.org.

Як розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, річний обсяг імпорту волоського горіху до регіону становить 420 мільйонів доларів, і показник зростає на 15% щороку.  У кількісному вираженні  це складає 110 тис тонн, де 30 тис тонн припадає на ядро, і 80 тис тонн − на горіх в шкаралупі. При цьому 65% всього горіху  купують ОАЕ і Туреччина. Найвищими темпами нарощують імпорт даного виду продукції  Марокко та ОАЕ. Там зростання  складає відповідно 54 і 29% на рік. Протягом останніх п’яти років експорт з України до цього регіону впав майже в 4 рази, а з Узбекистану − виріс в 2,5 рази.

Падіння українського експорту волоського горіха зумовлене, на думку фахівця, дефіцитом якісної сортової продукції. Її сьогодні готові запропонувати далеко не всі агровиробники.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!